Sevimli Kedinin Hayal Kırıklığı

Sevimli Kedinin Hayal Kırıklığı
Sevimli Kedinin Hayal Kırıklığı

Sevimli Kedinin Hayal Kırıklığı

Kedilerin özellikle kuşlardan hoşlandığı ve onları yakalamak için çoğu zaman uzun zahmetler çekebildiği bilinmektedir. Bu sevimli kedimiz ise, fark ettiği sevimli bir kuşu yakalamak için gizlice pusuya yatmaktadır. Sevimli kuşun ürkmemesi açısından elinden gelen tüm gayreti sarf eden sevimli kedimiz, sevimli kuşa yavaş bir şekilde yaklaşmaya devam etmekte ve tam sevimli kuşumuza yaklaştığı sırada, kuşun kedimizi fark etmesi ile birlik hemen havalanması söz konusu olmaktadır. Bu olumsuz durum sonucunda hayal kırıklığına uğrayan sevimli kedimiz, bulunduğu alandan uzaklaşarak günlük yaşamına kaldığı yerden devam etmektedir.

Sevimli Evcil Kedilerin Kuşlardan Hoşlanmasının Başlıca Nedenleri Nelerdir?

Doğadaki tüm hayvan türlerinde mutlak olarak farklı hayvan türlerinden hoşlanması ve onları elde etmek istemesi doğal bir durumdur. Bu bakımdan sevimli evcil kedilerin ise sevimli kuş türlerinden oldukça hoşlandığı ve avlamak istediği bilinen bir gerçektir.

Örneğin, buradaki sevimli kedimiz, sevimli kuşumuzu yakalamak isterken uzun çabalar göstermekte ve nihayetinde kuşu elde edememektedir. Diğer bir deyişle evcil kediler ile sevimli kuşlar arasındaki mücadeleden genellikle daha seri hareket etme kapasitesine sahip olduklarından dolayı sevimli kuşlar galip ayrılmaktadırlar.

Sevimli Evcil Kediler Sevimli Kuşları Besin Amaçlı Olarak Mı Avlamaktadırlar?

Sevimli evcil kedilerin çoğunlukla sevimli kuşları besin amaçlı olarak avlaması söz konusu olmaktadır. Ancak bazı sevimli evcil kedilerin ise, sevimli kuşları besin amaçlı olarak değil, eğlence ve hobi amaçlı olarak da yakalamak istediğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Sevimli Evcil Kediler Daha Çok Hangi Kuşlardan Hoşlanmaktadır?

Sevimli evcil kediler birçok kuş türlerinden hoşlanmaktadırlar. Özellikle güçlerinin yetebildiği daha savunmasız kuş türlerinden hoşlanan sevimli evcil kediler kumru türü kuşlardan, rengarenk vücut yapısına sahip olan küçük kuş türlerinden oldukça hoşlanmaktadırlar.

Sevimli Evcil Kediler Papağanlardan Hoşlanır Mı?

Bilinenin aksine sevimli evcil kediler papağan türü kuşlardan da hoşlanmaktadırlar. Özellikle güç bakımından sevimli evcil kedilerden daha zayıf yapılı olan rengarenk papağan kuş türlerinden hoşlanan sevimli evcil kediler, bu bakımdan bu kuş türleri ile de aynı ortamda yer almaktan dolayı oldukça mutlu olmaktadırlar.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE