SELÜLİTE  AZALTMAK İÇİN GEREKLİ YAĞLAR

SELÜLİTE  AZALTMAK İÇİN GEREKLİ YAĞLAR

Selüliti doğal olarak azaltmak mı istersiniz? Amaç için uçucu yağlar kullanmayı düşünmenin zamanı geldi! Esans yağlarının kullanımı selülit için bir out-and-out tedavi değildir, ancak, özellikle banyo yağları veya masaj yağları olarak kullanıldığında, size çok yardımcı olacak. Bu selülit tortularını etkili bir şekilde mücadele etmenize yardımcı olması için bilinen en iyi yağları gözden geçirin:
SELÜLİTE  AZALTMAK İÇİN GEREKLİ YAĞLAR 1

 

GREYFURT  YAĞ

Cildin altındaki yağ birikimini azaltmak ve toksinleri boşaltmak için bilinen bu esansiyel yağ, kan dolaşımını iyileştirmede yardımcı olur ve kafein esaslı topikal losyonlar ve kremlerle kombine edildiğinde son derece etkilidir. Ayrıca selülitten etkilenen bölgelerde günde bir kez anti-selülit faydaları ve masaj için hindistancevizi yağı ile kombine edebilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI

Biberiye yağı, vücudunuzu zehirlenmeye, lenf tıkanıklığıyla mücadele etmeye, lenfatik sistemi güçlendirmeye ve vücudun fazla su içeriğinden kurtarmaya yardımcı olur. Bu yaprak dökmeyen çalı yağları, özellikle selvi ya da greyfurt özlü yağlarla harmanlandığında selüliti azaltmaya yardımcı olan cilt sıkılaştırıcı ve tonlayıcı özelliklere sahiptir.

ARDIÇYAĞI

Doğal olarak bir diüretik, ardıç uçucu yağı, su tutma oranını düşürmeye yardımcı olur ve selülitin azaltılmasına yönelik masaj yağlarında aktif bir bileşen olarak kullanılır. Bu antioksidan bakımından zengin meyvelerin ve yaprakların yağları detoksifikasyona yardımcı olur. Ardı ardına yağ bu amaçla greyfurt esans yağı ile harmanlanır.

KEKİK YAĞI

Selülitten etkilenen bölgelerde kekik yağı fırçayla kan dolaşımını uyar. Kremalı yağ, limon yağı, fesleğen yağı veya ardıç yağı ile harmanlanmış toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

CLARY ADAÇAYI YAĞI

Clary adaçayı esans yağı, turunçgil uçucu yağlar ve paçuli yağ ile iyi oranda selülit kaybı yaratmak için harmanlanır. Bu şifalı bitki yağı, seçtiğiniz bir taşıyıcı yağla seyreltilebilir ve daha sonra bu amaçla yarı dairesel vuruşlarla masajlanabilir.

TARÇIN YAĞI

Bu yağ, kan dolaşımını iyileştirmede ve lenfatik sistemi uyarmakta harikalar yaratır. Bu nedenle, toksinleri atmada ve selüliti azaltmada etkili bir şekilde çalışır. Antiseptik tedavi için hindistancevizi yağı veya zeytin yağı gibi taşıyıcı yağlarla ve etkilenen alanlarda masaj yapın. İlave faydalar için tarçın çayını düşünün.

REZENE YAĞI

Biriken atıkları ortadan kaldırın ve rezene yağı kullanarak avantaj elde etmek için su tutma oranını azaltın. Yağlı tortuları kırma konusunda inanılmaz derecede iyi çalışıyor ve böylece selüliti azaltıyor. Jojoba yağıya rezene yağı ekleyin ve birkaç damla biberiye yağı ekleyin. En iyi sonuçlar için her hafta iki veya üç kez masaj yağı olarak kullanın.

SELÜLİTE KENDİLİĞİ AZALTMAK İÇİN GEREKLİ YAĞLAR

İLAVE İpuçları

  • Daha hızlı selülit azaltımına yardımcı olmak için bol su iç.
  • Selülit karşıtı bir masaj yağı karışımı hazırlarken daima taşıyıcı yağ kullanın.
  • Anti-selülit tedavisi için uçucu yağların kullanımını iyi planlanmış bir kilo kaybı programına ve sağlıklı beslenme programına entegre edin.

DİKKAT

  • UV hasarına yol açabileceğinden, greyfurt özü yağını kullandıktan sonra güneşin altında adım atmaktan kaçının.
  • Kanamayı tetikleyebileceği için arınmış alanlara ve zedelenmelere ardıç yağı veya biberiye esans yağı uygulamaktan kaçının.
  • Kan hastalıklarından muzdaripseniz, tarçın kabuğu esansiyel yağından kaçının.
  • Uçucu yağlar hamile iseniz sadece doktorunuzun tavsiyesi altında kullanılmalıdır.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE