Samsung Galaxy Cep Telefonlarının Gizli Kodları

Vayybe.net  en popüler makalelerinden biri, çeşitli cep telefonu web sitelerinde ve dergilerde yer alan “Google Android cep telefonları için gizli kodlar” dır:

Google Android Cep Telefonları için  Gizli Kodları

Bu makaleyi yazdığımda, makalede bahsedilen tüm gizli kodlar hemen hemen tüm Android cep telefonları üzerinde çalışıyordu, ancak KitKat, Lollipop, vb. Gibi yeni Android sürümlerinin yayınlanmasıyla birlikte, kodların çoğu birçok Android cep telefonunda çalışmayı durdurdu. Ayrıca Samsung gibi birçok mobil üretim şirketi bu kodları devre dışı bıraktı, bu yüzden kodların çoğu artık bu markalarda özellikle Samsung Galaxy serisi telefonlarda çalışmamaktadır.

Ancak bugün bu konuda, Samsung Galaxy S serisi cep telefonu ya da Galaxy Note ya da başka bir Samsung cep modeli olsun, tüm Samsung akıllı telefonlarında çalışacak birçok gizli gizli kodları paylaşacağım .

Bu kodları Samsung Galaxy S6 , S4 , S2 cep telefonlarının yanı sıra Samsung Galaxy Note 5’de test ettim ve tüm kodlar iyi çalıştı. Eminim tüm bu kodlar tüm Samsung cep telefonlarında kesinlikle işe yarayacak.

Samsung Galaxy S6 ürün yazılımının çeşitli sistem dosyalarını çözerek ve okuyarak bu kodları buldum. Bu gizli kodlar, donanım ve sensörleri test etmek, bellenimi yükseltmek ve genel olarak telefon ayarlarında bulunmayan birçok ilginç şeyi bilmek için cep telefonunuzdaki birçok gizli menüye ve seçeneğe erişmek için kullanılabilir .

YASAL UYARI: Bu bilgi deneyimli kullanıcılar için tasarlanmıştır. Temel kullanıcılar, bilgisayar korsanları veya mobil hırsızlar için tasarlanmamıştır. Cep telefonlarına aşina değilseniz lütfen aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini denemeyin. Veri kaybı veya donanım hasarı da dahil olmak üzere bu bilgilerin kullanımından veya yanlış kullanımından sorumlu olmayacağız. Bu yüzden kendi riskiyle kullanın.

Bu kullanışlı kodları denemek ve biraz eğlenmek istiyorsanız, aşağıdaki listeye göz atın:

NOT: Bu kodları kullanmak için telefon tuş takımını veya çevirici uygulamasını açmanız ve kodu yazmanız yeterlidir. Kodu yazmayı tamamlar tamamlamaz, otomatik olarak gerekli bilgileri yürütür ve gösterir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Phone_Dialer.png

* # 06 #

Bu, herhangi bir markanın tüm cep telefonlarında çalışacak evrensel bir koddur. Bu kod, her cep telefonu için benzersiz olan cep telefonunun IMEI (International Mobile station Equipment Identity) numarasını gösterir. Cihazınızın IMEI numarasını hiç kimseyle paylaşmayın veya paylaşmayın.

Samsung_Galaxy_Mobile_IMEI_SN_Code.png

* # 07 #

Bu ayrıca tüm cep telefonlarında çalışacak evrensel bir koddur. Bu kod cep telefonunun SAR(Özgül Soğurma Oranı) limit seviyesi bilgilerini gösterir.

Samsung_Galaxy_Mobile_SAR_Level_Code.png

* # 0 * #

Bu Samsung cep telefonları için ilginç ve kullanışlı bir servis kodudur. Bu kod, LCD, donanım ve cep telefonunuzun diğer birçok parçasını test etmenizi sağlar. Donanımı test etmek için cep telefonlarında bu kodu kullanan birçok mobil tamir mekaniği veya servis merkezi mühendisi görmüş olabilirsiniz.

Samsung_Galaxy_Mobile_Test_Mode_Code.png

Bu kod yardımıyla cep telefonunuzdaki renkleri, titreşimi, kamerayı, dokunmatik ekranı, hoparlörleri ve diğer sensörleri test edebilirsiniz.

* # 1111 #

Bu kod, cep telefonunuzda kurulu yazılım (veya ürün yazılımı) sürümü hakkında bilgi edinmek için kullanılabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Software_Version_Code.png

* # 2222 #

Bu kod, cep telefonunuzun donanım versiyonunu bilmek için kullanılabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Hardware_Version_Code.png

* # 1234 #

Bu kod, AP, CP ve CSC sürümü gibi PDA ve telefon ürün bilgisi bilgilerini gösterir.

Samsung_Galaxy_Mobile_PDA_Phone_Version_Code.png

* # 12580 * 369 #

Bu kod, bir ekranda yazılım (AP, CP ve CSC sürümü) ve donanım (RF cal ve HW Rev.) bilgilerini gösterir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Software_Hardware_Information_Code.png

* # 7353 #

Bu, cep telefonunuzun ses, titreşim, kamera, bluetooth ve birçok sensör gibi çeşitli şeylerini test etmenize yardımcı olan başka kullanışlı bir koddur.

Samsung_Galaxy_Mobile_Service_Menu_Code.png

* # 0011 #

Bu kod, GSM şebekenizin durum bilgisini kayıt durumu, GSM bandı vb. Gösterir.

Samsung_Galaxy_Mobile_GSM_Network_Status_Code.png

* # 0228 #

Bu kod, pil seviyesi, voltaj, sıcaklık vb. Gibi pil durumunu bilmek için kullanılabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Battery_Status_Code.png

* # 0283 #

Bu kod, paket geri döngü ayarlarını kontrol etmek için kullanılabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Loopback_Test_Code.png

* # 9090 #

Bu kod, RAM dökümü, vb. Gibi çeşitli teşhis seçeneklerini kontrol etmenizi sağlar.

Samsung_Galaxy_Mobile_Diagnostic_Control_Code.png

* # 7412365 *

Bu kod, Kamera ürün bilgisi bilgisini bilmek için kullanılabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Camera_Firmware_Check_Code.png

* # 34971539 #

Bu kod, Kamera ürün yazılımı hakkında daha gelişmiş bilgileri gösterir. Ayrıca, kamera ürün yazılımını güncellemenize izin verir. ANCAK Kamera ürün yazılımını güncellemek için seçenekleri kullanmaya çalışmaz, cep telefonunuzun Kamera işlevine zarar verebilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Camera_Firmware_Update_Code.png

* # 0808 #

Bu kod, cep telefonunuzdaki USB ayarlarını değiştirmek için kullanılabilir. Bunları bilmiyorsanız ayarları değiştirmeyin.

Samsung_Galaxy_Mobile_USB_Settings_Code.png

* # 9900 #

Bu kod, hızlı dinlenmeyi sağlamak ve ağ hızını artırmak vb. İçin kullanılabilen Sistem Dökümü moduna girmek için kullanılır.

Samsung_Galaxy_Mobile_System_Dump_Fast_Dormancy_Code.png

* # 2663 #

Bu kod, cep telefonunuzun dokunmatik ekran (TSP ve Touch Key) ürün yazılımı bilgilerini gösterir. Bu kodu kullanarak TSP ve TSK ürün yazılımını da güncelleyebilirsiniz.

Samsung_Galaxy_Mobile_Touch_Firmware_Code.png

* # 22558463 #

Bu kod, toplam arama süresini sıfırlamak için kullanılabilir. Arama kaydında yaptığınız gibi aynı -> Daha fazla -> Çağrı süresi -> Sıfırla.

* # 272 * IMEI #

Bu kod, cep telefonunuzun Satış kodunu (CSC olarak da bilinir) göstermek ve değiştirmek için kullanılabilir. Bu seçeneklerin ne olduğunu bilmiyorsanız hiçbir şeyi değiştirmeyin.

Bu koddaki IMEI dizesini, cep telefonunuzun doğru IMEI koduyla değiştirmeniz gerekecektir . Bu kod, makalede yukarıda belirtildiği gibi * # 06 # kodu ile gösterilebilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Change_Sales_Code.png

# 7465625 * 638 * #

Bu, Ağ Kilidi Kontrol Anahtarı kodunu eklemenizi sağlayan çok gelişmiş bir koddur. Doğru bilgi olmadan herhangi bir sayı girmeyin, aksi takdirde cep telefonunuzun işlevselliğini bozabilir.

Samsung_Galaxy_Mobile_Network_Lock_Control_Code.png

=== === === === === === === === ===

Hepsi bu kadar. Samsung Galaxy S6’nın ürün yazılımında bulduğum tüm kodları listeledim. Bu kodlar tüm Samsung cep telefonlarında çalışacak. Yukarıda listelenmeyen başka bir gizli kod hakkında bilginiz varsa, yorumunuzda paylaşmaktan çekinmeyin ve kodu listeye ekleyeceğim.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE