Naziler ve piramitler: Gerçekten Antartika’da neler oluyor?

Naziler ve piramitler: Gerçekten Antartika'da neler oluyor? 1

Naziler-ve-piramitler

Naziler ve piramitler: Gerçekten Antartika’da neler oluyor?

Antarktika, dünyadaki en son keşfedilmemiş yerlerden biridir. Dolayısıyla, dünyanın dibinde gerçekten olan bitenler hakkında teorilerin yoğun olduğu şaşırtıcı değildir.

Saklı piramitlerden gizli Nazilere ve askeri operasyonlar hakkında spekülasyona dayanarak, sıkışık kıtada internet üzerinden birçok kişi için tartışmanın favori konusu.

Peki Antarctica’da neler oluyor?

Yassı Toprak

Kendilerini Yassı Earthers olarak adlandıran bir grup için, Pythagoras ve Aristo tarafından gezegenimizin yuvarlak olduğu iddiaları absürd ve bilim adamlarının kasıtlı olarak halkı yanıltmaya çalıştıklarına inanıyorlar.

Bu aldatmacanın özünde? Antarktik aslında dünyanın geri kalanını çevreleyen büyük, çoğunlukla düz bir uçak ve NASA çalışanları tarafından korunan büyük bir buz duvarı ile sonuçlanıyor diyorlar.

Peki ya Antartika’nın her sene verdiği 24 saatlik güneş ışığı ve karanlığa ne dersiniz? Düz Earthers, sahte videoların halkı manipüle etmek için kullanıldığını iddia ederek bunun doğru olmadığını söylüyor.

Kivi belgesel yapımcısı Anthony Powell  , antarktika’da hem yaz hem de kış mevsiminde yaşıyor ve aylarca 24 saat güneş ışığına ve aylarca 24 saat karanlığa dayanmış. Güneş batarken güneşi gösteren bir dizi zaman geçidi çekti ancak yaz aylarında ufukta otlatma başarısız.

Flat Earthers, videolarını sık sık yorumladığını söylüyor; çok eğlenceli bulduğu bir şey. Hatta onlara karşı bir meydan okuma yaptı: Yaz aylarında Antarctica’ya seyahat eden ve onun videosunun sahte olduğunu ispatlayabilen herhangi bir Düz İleriyi tazmin edecek.

Newshub’a, “Beni tek bir kişi üstlenip bana haber vereceğini söyleyen bir kişi vardı; film çekme konusunda onlara tavsiyelerde bulundum ve hangi yolcu gemileri aynı yere gideceklerini” söyledi.

“Gerçekten olup olmadığını göreceğiz.”

Antarctica NZ’nin web sitesinde  ayrıca, her 15 dakikada bir yenilenen Yeni Zelanda’daki Scott Base’den bir web kamerası akışı da düzenleniyor.

Scott Baz’ın bulunduğu Ross Adası’nda, bir sonraki günbatımı Şubat ayına kadar olmayacaktır.

yukarısındaki piramitler

Naziler

‘Piramitler’ yukarıdan görüldüğü gibi. Fotoğraf kredisi: Google Earth

Piramitler

2016’da, Google Earth’ten çarpıcı bir ekran görüntüsü, kısmen karla kaplı, mükemmel bir piramit dizisi gösterdi.

Hemen spekülasyonlar doldu. Nasıl oluşturuldu? Onlar kaç yaşındaydılar? Neden bugüne kadar gizli tutuldular? Bazı noktalarda birileri 100 milyon yıllık olduğunu iddia etti. Fiyatın gerçekçi olduğu ve internet üzerinden kontrol edilmediği varsayıldı.

Piramitler inşa etmek için teknolojiye sahip insanlar gerçekten 100 milyon yıl önce Antarktika’da bulunmuşlardı?

Ne yazık ki durum böyle değil. Birincisi, insanlar bugünkü haliyle sadece yaklaşık 200.000 yıldır var olmuşlardır. İkincisi, piramitler, Miras Alanlarında Ellsworth Dağlarının bir parçası olduğu ortaya çıktı.

ABD araştırmacı Eric Rignot, görüntüler dolaşmaya başladığında LiveScience’e “Piramit şekilleri imkansız değil; pek çok tepe piramit gibi kısmen görünüyor, ancak bunun gibi bir veya iki yüzü var, nadiren dört var” dedi.

Naziler

1939’da Antarctica’ya gizli bir Nazi görevi yaptıktan sonra, Nazilerin, kıtaya bir taban kurmayı başarmış olduğu yaygın bir şekilde söyleniyor – bazıları bile, 1945’te Almanya teslim olmadan önce, Hitler’in kaçıp gitmiş olabileceğini düşünüyor.

Bunun kanıtı var mı? Savaş bittikten iki ay sonra bir Alman U teknesinin Antarktika’daki Arjantin üssüne geldiği iddia edildi. Bu tekne, yalnızca Hitler’i değil diğer üst düzey Nazileri de güvence altına alıp Güney Kutbu yakınlarındaki gizli bir üsse götüreceklerini iddia etti.

Bununla birlikte,  İngiltere’den deniz jeologu Dr. Colin Summerhayes tarafından yapılan bir araştırma , bu söylentiyi zaten çürütmüştür.

Savaş zamanlı belgeler Nazilerin Antarktika’da bir üs inşa etmeye asla karar vermediğini kanıtladı. Kesinlikle hiçbirini yapmaya hiç başlamadılar. İlk 1939 misyonu, Almanya’nın zengin avcılık endüstrisinin bir dilim parçalayabilmesi için bir taban çiziyordu. Savaş planlamasıyla hiçbir bağlantı yoktu.

ABD Hercules

Naziler

ABD Herkül C-130’lerden biri. Fotoğraf kredi: Breanna Barraclough / Newshub.

Askeri

Antarktika’ya seyahat, kıtayı barış ve bilimsel araştırma için korumayı amaçlayan Antartika Antlaşması kapsamında sıkı bir şekilde kontrol edilir. Anlaşma kapsamındaki 53 ülke, Yeni Zelanda da dahil olmak üzere, buz üzerindeki işlemleri yapmak için başvuruda bulunuyor.

Çalışmaların çoğu askeri veya müteahhit tarafından yürütülür. ABD üssü olan McMurdo İstasyonu, personel ve pilot olarak görev yapan askeri personele sahipken, Yeni Zelanda’nın yakınında bulunan Scott Base, Kivi Savunma Gücü ile birlikte çalışıyor.

Antarktika’ya güvenli bir şekilde seyahat etmek için gerekli olan becerilere, ekipmana ve tecrübelere sahip oldukları için, Yeni Zelanda ve ABD C-17’leri ve Herkül C-130’leri personel ve kargo taşımacılığı için paylaşırken, kıtaya hava yolculuğunun büyük bir çoğunluğu askeri olarak yürütülüyor. .

Her uçak büyüktür ve tek bir gezi boyunca okyanusun geniş alanıyla donan manzaraya doğru yol almak zorundadır. Hava dolu olduğunda, iniş yapmak imkânsız hale getiren ve geri dönmek için uçuşu zorlar.

Yaz mevsiminin en yüksek noktasında buz yumuşadığında, sadece US Herkül gibi kayaklarla donatılan uçak inebilir.

Antarktika’nın geniş ve dondurucu boşluğu nesiller boyunca insanların hayal gücünü yakalamıştır – ve kıtanın çoğunluğuna hala dokunulmamıştır, kuşkusuz geniş kapsamlı teoriler nesiller boyu yayılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Newshub.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE