NASA’nın Bilmemizi Asla İstemediği 5 Şey

nasa

NASA’nın Bilmemizi Asla İstemediği 5 Şey

Dünyanın önde gelen uzay teknolojisi kurum NASA tarafından bilmemizi asla istemediği 5 şey hakkında bilgi almak ister misiniz, Son yıllarda özellikle uzay alanında bazı önemli çalışmalara imza atan NASA kurumu, özellikle dünya toplumlarından adeta bir sır gibi gizlediği 5 şey bulunduğuna dair önemli iddialar bulunmaktadır.

İşte NASA Kurumu Tarafından Herkesten Gizlenen 5 Şey

1- Canlı Yayın Kayıtları Biranda Silindi

NASA kurumuna ait olduğu iddia edilen bir web sitesi üzerinden yayınlanan bir uzay çalışmasında görüntü alanına bilinmeyen bir cismin ani olarak giriş yapması, görüntü kayıtlarının NASA tarafından aniden kesilmesine neden olmuştur. Kurum tarafından önemli bir durum olmadığı mesajı sunulsa da, NASA kurumunun bu sayede kamuoyundan birşeyler gizlemeye çalıştığı iddiasını güçlendirmiştir.

2- Ay’a İniş Kamera Görüntüleri Silindi

NASA tarafından gizli kalması istenen 5 şeyden biri de, geçmiş dönemlerde NASA tarafından Ay’a gönderilen uzay gemisinin Ay’a iniş kamera görüntülerinin henüz kesin olarak nedeni belli olmayan bir durum sebebiyle kamera kayıtlarından silinmesidir. Kurum tarafından bu konu hakkında henüz tatmin edici bir açıklama yapılmasa da, kamuoyu tarafından tepki almasına neden olmuştur.

3- 20 Yıllık Gizli Proje; James Webb Teleskobu

NASA kurumuna ait olduğu iddia edilen James Webb teleskobu, birçok özellikleri sayesinde sıradan teleskoplardan ayrılmaktadır. Ancak iddialara göre, şuan aktif durumda bulunan ileriki teknolojili bu telekosbun NASA tarafından gizli olarak yürütülen ve bundan 20 yıl öncesine ait olan gizli bir projenin eseri olduğu yönündedir.

4- Korkunç İddia; Ay Üzerinde Nükleer Denemeler

Nükleer silahların insan yaşamı açısından en büyük tehdit olması sebebiyle, bu özel silahların dünya yüzeyince açık bir şekilde test edilmesi söz konusu olamamaktadır. Bu bakımdan NASA kurumu tarafından günümüz dünyasının süper güçleri olan devletler ile gizli antlaşma içerisinde Ay üzerinde nükleer denemeler yapıldığı yönünde iddialar bulunmaktadır.

5- Bilinmesi İstenmeyen Gizli Bir Operasyon; Ataç Operasyonu

Bu gizli operasyonda birçok bilimadamları aniden ortadan kaybolmuş ve dönemin nazi yönetimi tarafından gizli kamplarda binlerce insanın işkenceler görerek öldürülmüştür. İddialara göre bu olayların ve daha bilinmeyen birçok olayların kamera kayıtlarına sahip olan NASA kurumu, bu durumu kamuoyundan gizlemeye çalıştığı yönünde güçlü iddialar bulunmaktadır.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE