Muhabbet Kuşu Nasıl Eğitilir

muhabbet kuşları

Kuş sahipleri için bunlar çevredeki en eğlenceli ve çok yönlü hayvanlardan biri olabilir. İnanılmaz hafızaları ve tekrarlayan öğrenme becerileri ile kuşlar, işleri hızlı bir şekilde alıp çok yüksek bir beceri düzeyinde gerçekleştirme yeteneğine sahiptir.

Köpek yavrusu olarak bilinen budgies sahipleri için, bu kuşlar, özellikle kuşunuzu hüner ve stunt yapmak için öğretirken eğitmek için en iyilerden. Bununla birlikte, bu süreç basit değildir ve ustalaşmak için kesinlikle biraz zaman alacaktır.

Budgie’ye yeni hileler ve stuntslar öğretmek istiyorsanız, takip etmeniz gereken bazı ipuçları.

Çevrelerini Accimate Edin

Kuşunuzu yeni beceri ve püf noktaları bulmaya davet ederken, bu işlemin ilk adımı budgie’lerinizi çevrelerine doğru şekilde alıştırmak ve böylece en rahat ortamda ve zihniyette olmasını sağlamaktır. Budgie’lerinizi günlük rutine alışmak, hüner öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.

Bu, yiyecek ve su alımı ile tedaviye tanıtılması ve ne sıklıkta etkileşime girdiğine ilişkin her şeyi içermelidir.

El hareketlerimuhabbet kuşları

Kuşunuz çevreye ve günlük rutine uygun bir şekilde kullanıldıktan sonra, bazı hileler öğrenmek için bazı el hareketlerine ve yol tariflerine alışmaya başlayabilirsiniz.

Kuşu, evin etrafında yanında yanınızda bulundurmanız gerekir; böylece, kendinize alışabilir ve kafesin dışındaki alan ne gibi olur. Kafesden uzakta eğitim yapmak da önemlidir çünkü aynı zamanda kuşu daha rahat ve yönergelerinize uyması muhtemeldir.

Tekrarlama ve tutarlılık

Budgie eğitimi ile başlarken, tekrar eden ve tutarlı bir şekilde kelime ile eşleşen eylemler başarının en büyük anahtarıdır.

Kuşu aynı işi yapmak için parmağınızı yukarı ve aşağı hareket ettirirken kuşun kafası ile takip ettiği sırada “yukarı” ve “aşağı” kelimelerini elinizin hareketiyle aynı hizada olacak şekilde sıkın. Aynı uygulama aynı zamanda sola ve sağa hareket etmeye başlamanızın ardından da çalışabilir.

Kuşlarını eğitmek isteyen budgie sahibi için bu basit ipuçları ve püf noktaları başlamanıza izin vermelidir. Kuşunuza karşı sağlam ve tutarlı olmayı unutma, çünkü sesinizdeki tonlamaya tepki verecektir.

Sizin için çalışan herhangi bir stratejiniz var mı? Yorumları bize bildirin!

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE