Korkarken Güldüren Sevimli Bebekler

Korkarken Güldüren Sevimli Bebekler

Korkarken Güldüren Sevimli Bebekler

Korkarken Güldüren Sevimli

Bebekler

Ebeveynleri tarafından yapılan şakalar sonucunda korkan sevimli bebekler aynı zamanda güldürmeye de sebep olmaktadır. Ancak uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere sevimli bebeklerin oldukça hassas bir yapıya sahip olması sayesinde ebeveynleri tarafından yapılan komik şakalar karşısında ciddi anlamda korku durumu yaşayabildiği ve bu bakımdan ebeveynlerin sevimli bebekleri eğlendirme açısından gerçekleştirdiği şaka veya eğlenceli esprilerde mutlak olarak seviyeli bir şekilde hareket etmelerinde fayda bulunduğunun altını çizmektedirler.

İşte Ebeveynleri Tarafından Yapılan Şakalar Sonucunda Korkarken Aynı Zamanda Güldüren Sevimli Bebekler

1- Oyuncaktan Korkan Sevimli Bebek

Babası tarafından küçük bir oyuncak ile eğlendirilmek istenen sevimli bebek, oyuncağın zemin üzerinde hareket etmesi ile birlikte ani olarak paniğe kapıldığı görülmektedir. Korkudan geriye doğru yaslanan sevimli bebeğin korktuğunu anlayan babası durumuna hemen müdahale ederek, sevimli bebeğin sakinleşmesini sağlamaktadır.

2- Babasının Çıkardığı İlginç Ses Tonu Karşısında Korkuya Kapılan Sevimli Bebek

Babası tarafından eğlendirilmek istenen sevimli bebek, babası tarafından çıkarılan değişik tondaki sesler karşısında paniğe kapılarak korkmaktadır. Durumu fark eden baba, hemen sevimli bebeği kucağına alarak sakinleştirmektedir. Sevimli bebek bu sayede babası tarafından şaka yapıldığının farkına vararak babasına sarılmaktadır.

3- Annenin Saklandığı Yerden Bir Anda Ortaya Fırlamasında Korkuya Kapılan Sevimli Bebek

Sevimli bebeklere yapılmaması gereken bir şakayı yapan anne, bebeğinin merdivenlerden ağır ağır inmesini bekledikten sonrasında saklandığı yerden bir anda sevimli bebeğin karşısında çıkmaktadır. Bebeğin aniden korkmasına neden olan anne daha sonra sevimli bebeği kucağına alarak onu sakinleştirmektedir.

Bebeklerin Korku Yaşaması Ne Gibi Olumsuzluklara Neden Olmaktadır?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere bebeklerin özellikle de ciddi anlamda korku yaşaması beraberinde bebeklerin genel sağlığı açısından riskler oluşturabilmektedir. Bilinenin aksine bebeklerde de psikolojik yönden travmaların görülebildiğini belirten bebek gelişim uzmanları, bu sebeple ebeveynler tarafından bilinçsiz bir şekilde gerçekleştirilen şakaların, bebeklerin psikoloji üzerinde de olumsuz durumlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu bakımdan uzmanlar, ebeveynlerin bebekleri güldürmek, neşelendirmek ve eğlendirmek açısından sergilediği şakalarda mutlak olarak aşırıya kaçılmaması ve ölçülü ve bilinçli olarak hareket edilmesine özen gösterilmelidir.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE