Kedilerden Uzak Tutulması Gereken 10 Besin

Kedilerden Uzak Tutulması Gereken 10 Besin 1

Kedilerden Uzak Tutulması Gereken 10 Besin

Yapılan araştırmalar sonucunda insanlarda olduğu gibi, kedilerde de bağışıklık sistemi bulunduğu ve bu bakımdan insanlarda olduğu gibi, kedilerde de olumsuz besin alımından kaynaklı olarak çeşitli türden sağlık problemleri söz konusu olabildiği gözlemlenmiştir. Bu bakımdan bazı besin ürünlerinin kedilerden uzak tutulması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

İşte Kedilerden Uzak Tutulması Gereken 10 Besin

Sarımsak

İnsanlar açısından birçok faydaları bulunan sarımsak besinin kediler açısından olumsuz yanları bulunmaktadır. Yapılan araştırmaya göre, sarımsağın kedilerde anemi yani kansızlık rahatsızlığına neden olabildiğini ispat etmiştir.

Kemikli Ve Kılçıklı Besin Ürünleri

Kedilerden uzak tutulması gereken besinlerden biri de kuşkusuz ki kemikli ve kılçıklı besin ürünleridir. Kedilern hassas bir boğaz yapısına sahip olması sebebiyle, kemikli ve kılçıklı besinlerin kedilerin boğaz kısmına takılması ve ciddi anlamda zarar vermesi söz konusu olmaktadır.

Tuz 

Kedilerden uzak tutulması gereken besinlerden biri de tuzdur. Tuzun kedilerde özellikle elektronik bozulmaya neden olabildiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Mantarlar

Kedilerden uzak tutulması gereken besin ürünlerinden biri de hiç kuşkusuz ki mantarlardır. Kedilerin mantar besininden gereğinden fazlaca tüketmesinin beraberinde kedilerde ishal, kusma gibi sağlık sorunlarına neden olabildiği uzmanlarca belirtilmektedir.

Çiğ Yumurta

İnsanlara bazı faydalar sunan çiğ yumurta ne yazık ki kedilerde parazitlerin ve kıl kurdunun meydana gelmesine neden olabildiğinden bu besinin de kedilerden uzak tutulması gerekmektedir.

Alkol

İnsan sağlığına ciddi anlamda zarar veren maddelerden biri olan alkolün aynı zamanda kedilerde de zehirlenmelere neden olabildiği uzmanlarca belirtilmektedir.

Kuru Üzüm

Kedilerde özellikle böbrek yetmezliğine ve 24 saat içerisinde ishal problemi meydana gelmesine neden olduğundan kuru üzümün kedilerden uzak tutulmasında faydalar bulunmaktadır.

Arta Kalan Yemekler

Kedilerde özellikle de toksit etkilerin meydana gelmesine neden olduğundan arta kalan yemeklerden de kedilerin uzak tutulması gerekmektedir.

Avakado

İnsanlar açısından birçok faydaları bulunan avakadonun kediler üzerinde ciddi anlamda zararı bulunmakta ve hatta kedilerin yalnızca 3 saat içerisinde ölmesine dahi neden olabilmektedir.

Patates Ve Domates

Kedilerden uzak tutulması gereken besin ürünlerinden biri de patates ve domatestir. Bu besinlerin kedilerde kabızlık ve iştahsızlık gibi sağlık sorunlarına neden olabildiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Evcil kedinizin genel sağlığının korunması açısından yukarıdaki besin ürünlerinden kedinizi mutlak olarak uzak tutmanızda fayda bulunmaktadır.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE