Kabenin Üzerinden Neden Uçak Yada Kuş Uçamıyor

 

Kabenin Üzerinden Neden Uçak Yada Kuş Uçamıyor 1

kabe

Kabenin Üzerinden Neden Uçak

Yada Kuş Uçamıyor?

İslam aleminin kıblesi olan ve Peygamber efendimizin doğdu yer alan Kabe’nin üzerinden uçak veya kuşların uçamadığını biliyor muydunuz, yapılan bazı araştırmalar sonucunda Kabe’nin üzerinden uçak veya kuşların kesinlikle geçiş yapamadığı tespit edilmiştir. Bu durum her ne kadar batı medyası tarafından gizlense de, Suudi Arabistan yerel kanalları tarafından doğrulanmıştır. Ayrıca Suudi Arabistan hava yolları yetkilileri tarafından da doğrulanan bu durumun kesin olarak neden kaynaklandığı hakkında ise, henüz net bir bilgi sunulamamaktadır.

Ancak birçok büyük islam alimleri tarafından da belirtildiği üzere Kabe’nin Allah’ın evi olması sebebiyle özellikle Kabe’nin yer aldığı alan ve çevresinde büyük bir manevi nurun yer aldığı ve bu sebeple de Kabe ve çevresinin manevi olarak Allah’ın himayesi altında bulunduğu belirtilmektedir. Bu sebeple üzerinden uçak veya kuşların geçiş yapmasının söz konusu olamadığını belirten büyük islam alimleri, bu durumun meydana gelmesi ise ancak Yüce Allah’ın izni doğrultusunda söz konusu olabileceğinin altını çizmektedirler.

Kabe’deki Hacılar Tarafından da Doğrulandı

Kabe’nin üzerinden uçak veya kuşların uçmadığı yönünde Kabe’de hac vazifesinde bulunan hacılar tarafından da bu durumun doğrulandığı birçok yerel televizyon kanalları üzerinden kamuoyuna sunuldu. Buna göre, Kabe’de hac vazifesinde bulunanların bu zaman zarfı boyunca Kabe üzerinden uçak veya kuş uçmadığını fark ettiklerini dile getirmişlerdir.

Kabe’nin Üzerinden Uçak Veya Kuş Uçmadığı Suudi Arabistan Hava Yollarında Görev Alan Pilot Tarafından Doğrulandı

Suudi Arabistan yönetimi tarafından gerçekleştirilen bazı düzenlemeler ile birlikte Kabe üzerinden uçak geçişlerine yasak getirilmesinin yanı sıra, Suudi Arabistan hava yollarında görev alan bir pilot tarafından yapılan açıklamada, Kabe üzerinden uçak geçmesinin mümkün olamayacağını, çünkü burada uçakların düşmesine neden olan özel bir manyetik etkenin yer aldığını, uçağın Kabe üzerinden geçmesi durumunda mutlak olarak düşeceğini dile getirmiştir.

Bilim adamları Bu Konuda Ne Dediler?

Suudi Arabistan pilotu tarafından Kabe’nin üzerinden uçak geçmesinin söz konusu olamayacağını belirtmesinin ardından bazı bilim adamlarının ise, bu durumun şehir efsanesinden başka bir şey olmadığı yönünde açıklamalar geldi. Bilim adamları, böyle birşeyin söz konusu olamayacağını ve insanlar tarafından uydurulmuş bir efsane olduğunu belirtmişlerdir.

Bilim adamları tarafından konu hakkında bu açıklamalar yapılırken, Kabe’nin üzerinde uçak veya kuşların neden geçiş yapamadığı ise halen esrarını korumaktadır.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE