Japonya’da Karaya Vurmuş Bir Tekne. İçine baktıklarında, 8 Ayrışan Ceset Buldular.

Japonya'da Karaya Vurmuş Bir Tekne. İçine baktıklarında, 8 Ayrışan Ceset Buldular. 1

Japonya’daJaponya’da Karaya Vurmuş Bir Tekne. İçine baktıklarında, 8 Ayrışan Ceset Buldular.

 

Her gün dünyanın dört bir yanındaki binlerce bibloç ve diğer gizemli buluntular kıyıya vuruyor. Bununla birlikte, hepsi adli bilim adamlarının ve dedektiflerin Japonya kıyılarında araştırmakta olduğu kadar korkunç değil.

Geçen hafta bir sabah ,   Akita Bölgesi’ndeki Oga kıyılarında bir hayalet gemi karaya vurmuştu. Teknede bulunan gemi enkazının kendisinden daha şaşırtıcıydı. Teknede, yaklaşık 23 fit uzunluğundaki tekne boyunca dağılmış sekiz parçalanan cisim vardı. Başlangıçta, gemi kurtarıldığında rotadan çıkmış bir balıkçı teknesi olduğuna inanılan balıkçılık ekipmanı izi yoktu.

Ahşap gemiyi keşfettikten sonra, yolcuların koşulları araştırmacıların viteslerine gerçekten bir anahtar yerleştirecekti.

Ekran görüntüsü / USA Today

İskeletlerinin çoğunun çıplak olduğu gerçeği, aktif bozunma sürecinde parçalanma aşamalarının yarısına vardığını gösteriyor. Aktif çürüme sırasında, vücudun dokularının çoğu mikroorganizmaların neden olduğu sıvılaşma vasıtasıyla kaybedilir. Vücut kondisyonu nedeniyle, yalnızca mürettebat üyelerinin yaşını veya cinsiyetini belirleme yolu yoktur.

Hayalet gemiyi çevreleyen gizemin çoğu hala bilinmiyor olsa da, geniş çapta söz konusu geminin Kuzey Kore’den geldiği öngörülüyor.

Hayalet gemiyi çevreleyen gizemin çoğu hala bilinmiyor olsa da, geniş çapta söz konusu geminin Kuzey Kore'den geldiği öngörülüyor.

Ekran görüntüsü / USA Today

Japon sahil güvenlik görevlisi, geminin iniş sırasında hiçbir kayıp rapor edilen Japon gemilerinin olmadığını doğruladı. Teknenin kökenine dair bir başka ipucu teknenin içinde bulunan bir paket sigara içindir. Söz konusu sigaraların Kuzey Kore’de üretildiğine inanılıyor.

Bununla birlikte, hayalet geminin karaya vuran teknelerin sadece Japonya kıyılarında alışılmadık olayların en sonuncusu.

 

 

Yalnızca 2017’de Japonya kıyılarında kara yıkayan insanlar ve / veya gemi içeren yaklaşık 40 olay yaşandığı bildirildi. Son beş yılda, bu rakamın 500’ün çok üzerinde olduğuna inanılıyor.

Yalnızca 2017'de Japonya kıyılarında kara yıkayan insanlar ve / veya gemi içeren yaklaşık 40 olay yaşandığı bildirildi. Son beş yılda, bu rakamın 500'ün çok üzerinde olduğuna inanılıyor.

Ekran görüntüsü / USA Today

Bütün bu teknelerin Kuzey Kore’den olduğu açıkça görülmese de, bu hayalet gemiler, umutsuz bir şekilde çıkmak için Kim Jong-Un’un yönetimi altında yaşamak gibi korkunç bir resim çiziyor.

Bütün bu teknelerin Kuzey Kore'den olduğu açıkça görülmese de, bu hayalet gemiler, umutsuz bir şekilde çıkmak için Kim Jong-Un'un yönetimi altında yaşamak gibi korkunç bir resim çiziyorlar.

Ekran görüntüsü / USA Today

Tapınak Üniversitesi’nin Japonya kampüsündeki Asya Araştırmaları Direktörü Jeff Kingston’a göre, Kuzey Kore ciddi bir gıda sıkıntısı yaşıyor. Ülkenin liderlerinin balıkçıları, sıkışan avlar üretmek için keşfedilmemiş suya derinlemesine araştırmaya zorladığı bildiriliyor. Bununla birlikte, Japonya’nın kaba sularına ek olarak, ülkenin gemilerinin kötü koşulları, Japonya’da karaya oturan gemilerin fazla olması nedeniyle sorumlu tutulabilir. Diğerleri, gemilerin Kim Jong-Un’in acımasız diktatörlüğünden kurtulmayı umut eden mültecileri içerdiğini düşünüyorlar.

( USA Today ve IFL Science aracılığıyla )

Bunlar sadece kıyıya vurmuş gemilerin raporları olsada derinliklerinde sonsuza kadar kaç tane daha kaybedildi merak ediyorum.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE