İşte Bir Köpeğe Sahip Olmak Aslında Hayatınıza Yıllar Katabilir.

şirinmi şirin

şirinmi şirin

içindekiler

İşte Bir Köpeğe Sahip Olmak Aslında Hayatınıza Yıllar Katabilir.

Beni hiçbir zaman evcil hayvan sahip olma ve sevme değerine karşı savunarak görmeyeceksin.

Ailemin evinden ve kendi evime taşındığım zaman, kendi kürküm bebeğimi almaya planladım. Kötü bir gün geçirirken sadece evcil hayvanlar dinlemek için değil, sizi yürürken de tutabilir ve bütün gün gülerken sizi eğlendirici komik tuhaflıklarıyla gösterebilirler.

Evcil hayvanların da daha uzun yaşadığını duymuşsundur. Bilim adamları, yaşları belirlemenin nedenlerini araştırıyorlar ve yakın tarihli bir araştırmaya göre, köpek iseniz kutlamak için çok şeyiniz var. Bir köpeğe sahip olmak hayatınıza yıllar katabilir.

İsveç’teki Uppsala Üniversitesi’nde bilim adamları kalp hastalığı öyküsü olmayan 3,4 milyon İsveçliyi inceledi. İsveç’teki tüm hastane ziyaretleri kişisel bir kimlik numarasına bağlı olduğundan ve tüm köpekler hükümete kayıtlı olduğundan, sağlık ve yavruların üzerindeki etkisini incelemek için ideal bir senaryo oluşturdu.

vayybe

vayybe

Bulgular gerçekten ilginçti. Birincisi, eğer safkan bir köpeğiniz varsa, kardiyovasküler hastalıklardan ölme riskiniz azdı. Karışık ırktan sahiplerin daha karışık sonuçları vardı.

vayybe

vayybe

Ayrıca, çok kişilik evler ve tek kişilik evler arasındaki fark incelendi ve sonuçlar, köpeklerin gerçekten ailenin bir parçası olduğuna işaret ediyor. Birkaç kişinin bulunduğu evlerde kardiyovasküler risk yüzde 11 oranında azaldı. Bu sayı tek hanelerde yüzde 15’e çıktı.

vayybe

vayybe

“Belki bir köpek tek hane önemli bir aile üyesi olarak durmaya bilir” Mwenya Mubanga, Tıp Bilimleri ve Uppsala Üniversitesi’ndeki Yaşam Laboratuvarı Bilimi Bölümü, çalışma ve doktora öğrencisi  genç yazar, bir açıklanmıştır açıklamada .

köpek resimleri ile ilgili görsel sonucu

vayybe

Bilim adamı, “Tek köpek sahiplerinin, ölüm riskinde% 33, izlem sırasında miyokard enfarktüsü riskinde% 11 azalma olduğu görülüyor” dedi.

vayybe

vayybe

Bu sonuçlar, köpek sahiplerinin neden daha uzun yaşadığını açıklamıyor ancak araştırmacıların bazı fikirleri var. Tabii ki, çalışmanın köpeği almadan önce sahiplerinin sağlığı ile ilgili kısıtlamaları vardı, ancak bazı hipotezler hala çizilebilir.

vayybe

vayybe

Tove Fall, araştırmanın kıdemli yazarı ve Tıp Bilimleri ve Bilim Departmanı’ndaki Epidemiyoloji alanında doçent olan Tove Fall, “Genel olarak köpek sahiplerinin, gözlemlenen sonuçların bir açıklaması olabilecek daha yüksek bir fiziksel aktiviteye sahip olduklarını biliyoruz. Uppsala Üniversitesi Yaşam Laboratuvarı’nda yaptığı açıklamada .

İşte Bir Köpeğe Sahip Olmak Aslında Hayatınıza Yıllar Katabilir. 1

Genel olarak, bir köpeğinizin, özellikle tüylü en iyi arkadaşınızla uzun yürüyüşler yapmaya başlaması durumunda sağlığınız üzerinde bir fark yaratabileceği düşünülmektedir. Çalışma hakkında ne düşünüyorsun? Yorumların sesini kapatın.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE