Bafetimsi Gomis

bafetimsi

bafetimsi

Bafetimsi Gomis, Galatasarayın Yeni Transferi

2017 yeni sezonda çok sayıda yabancı transferlere imza atan Galatasaray kulübü, bu kez de dünyaca ünlü Fransız yıldızlardan Bafetimsi Gomis’i renklerine kattı. 3 yıllık sözleşme yapılan ünlü yıldızın futbol kariyerininin de bir hayli inişli çıkışlı olduğu bilinmektedir.

Futbol kariyerinde birçok başarılara imza atan ünlü Fransız futbol yıldızının bu sayede Galatasaray’da da önemli şeyler yapması beklenmektedir. Ancak vasovagal senkop isminde bir hastalığa sahip olması, Gomis’in önündeki en önemli engel olarak görülmekte ve bu bakımdan ünlü yıldızın doktor gözetiminde bulunmasını gerektirebilmektedir.

Bafetimsi Gomis Kimdir?

Afrika kökenli olan Bafetimsiz Gomis, Fransa ülkesinin en önemli kulüplerinden biri olan Saint Etienne’deki futbol kariyerinde bir hayli başarılı olmuştur. Burada 2009 tarihine kadar forma giyen ünlü Fransız futbolcu, 2006 tarihinde bir dönem ise, Troyes kulübü tarafından kiralandı. Burada da sezon içerisinde oynadığı 139 müsabakada 44 defa ağları havalandıran Gomis, 2009 ila 2010 sezonu arasında Lyon’a olaylı bir şekilde transfer edildi.

Burada toplam olarak 5 sezonda 243 karşılaşmada yer alan Gomis toplam olarak 95 gole imza attı. Sonrasında İngiltere ülkesi yolunu tutan ünlü Fransız yıldız, Swansea futbol takımının formasını giydi. Ancak beklenen performansı gösteremeyen Gomis, burada katıldığı 72 müsabakadan yalnızca 17 defa ağları havalandırdı.

Marsilya Transferinde Yeniden Parladı

İngiltere takımından yetersiz başarısı sebebiyle kendi isteği ile ayrılan Gomis, geçtiğimiz sezon başında kiralık olarak Marsilya’ya transfer edildi. Burada beklendiği gibi oldukça başarılı bir sezona imza atan Gomis, katıldığı 31 maçta toplamda 21 gole imza atarak yeniden parlamayı başardı.

Gomis’in Sağlık Problemi Nedir?

Ancak vasivagal senkop adını olan bir sağlık soruna sahip olan Gomis, be nedenle bir müsabaka sırasında aniden saha ortasında bayılarak izleyenlerin biranda korku ve panik içerisinde kalmasına neden olmuştur. Yoğun stres durumunda ortaya çıkan rahatsızlık, beraberinde kalp ritim bozukluğuna ve beyne kan gitmemesine neden olmakta ve bu durum sonucunda ise bayılma durumunun oluşmasına neden olmaktadır. Ünlü Fransız yıldızı açısından gerek sağlık durumu ve gerekse de futbol kariyeri açısından önemli bir engel olan rahatsızlığından ötürü Gomis’in zaman zaman doktor kontrolünde bulunması gerekmektedir.

 

 

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE