Resimlerde Bulunan 6 Gizli Mesaj

Mona Lisa Resminde Bulunan Sır

Resimlerde Bulunan 6 Gizli Mesaj

1- Havariler İle Birlikte Yenen Son Akşam Yemeği

Hazreti İsa‘nın çarmağa gerilmeden önce, havarileri ile birlikte yediği son akşam yemeği resmine dikkatli bir şekilde bakıldığında resimdeki havarilerin yemek yediği eli ile bütünleşme sağlandığında ortaya gizli bir müzik melodisi çıkmaktadır.

2- Mona Lisa Resminde Bulunan Sır

Mona Lisa resmine dikkatli bir şekilde bakıldığında ise, Mona Lisa’nın sağ gözünün iç kısmında LV harfleri ve sol gözünün iç kısmında ise, henüz gizemi tam olarak çözümlenememiş bazı semboller yer almaktadır. Resmin hemen arka bölümünde ise, 169 sayısının yer alması, Mona Lisa portresinde bilinç altı bir mesajın veya kodun verilmek istendiği şüphesi uyandırmaktadır.

3- Papa’ya Verilmek İstenen Mesaj

Papa 2. Julius tarafından yapılan kötülükler karşısında daha fazla dayanamayan Nikelenjelo, bu anlamda Papa’yı küçük düşürmek ve rencide etmek açısından içerisinde Zekeriya peygamberin de yer aldığı iki çocuklu bir tablo hazırlamaya karar vermektedir. Hazırladığı tabloda Papa temsili olarak Zekeriya peygamberin hemen arka kısmında yer alan iki küçük çocuktan birinin ahlaksız el hareketi yapması sayesinde Papa’dan bu sayede intikam aldığı düşünülmektedir.

4- Küçük Mozart Mason Mu?

Ünlü sanatçı Mozart’a ait olduğu iddia edilen portrede, Mozart’ın henüz 6 yaşındayken masonlara ait olduğu iddia edilen sağ elini ceketinin içerisine gizlemesi işareti, küçük Mozart’ın mason olabileceği sorusunu akla getirmektedir. Bu portre gerçekten bilinçaltı bir mesaj mı içermekte yoksa tesadüfen mi çizildi, sorusu halen cevabını bulamamıştır.

5- Gizli Ereksiyon Mesajı

Ünlü ressam John Edreit Mile tarafından yapımı 1849 tarihinde tamamlanan bir portrede yer alan ilginç bir detay, görenlerin ilgisini çekti. Resimde de görüldüğü üzere masanın hemen sol tarafında oturan kişinin sağ ayağını karşı taraftaki kadına doğru uzattığı ve penis gölgesinin de yer aldığı, penis gölgesinin vurduğu alanda ise tuzluğun devrildiği ve bu sayede tuzluğun ise, meni sembolü olarak gösterildiği anlamı çıkarılmaktadır. Burada bir bilinçaltı mesajın veya kodun bulunup bulunmadığı ise, halen merak konusudur.

6- Şeytan Balıkçı

Ünlü bir ressam tarafından 1092 tarihinde tamamlanan ve isminin Şeytan Balıkçı olduğu, portrenin hemen orta bölümüne bir ayna konulduğunda, resmin bir yarısında iyi kalpli ve iyiliksever yaşlı bir balıkçı portresi yer alırken, diğer bölümünde ise hemen arka kısmında denizin de yer aldığı şeytan resmi ortaya çıkmaktadır. Burada bir bilinçaltı mesaj veya kod bulunup bulunmadığı ise halen merak konusudur.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE