Evet, saçlarınızı yıkamanın doğru yolu

Evet, saçlarınızı yıkamanın doğru yolu 1

Blake Lively muhtemelen saçlarını düzgün şekilde yıkayacağını biliyor, ama çoğumuz bunu yapmıyor! Şimdiye kadar öyleydi.  Fotoğraf: Andy Kropa

Evet, saçlarınızı yıkamanın doğru yolu

Saçlarınızı yıkamak, en sevdiğiniz mavi kotlarda kayma kadar basit olmalıdır. Sonuçta, süreç bu noktada sakin görünüyordu. Ancak, Christophe Robin’in Paris salonundaki müşteriler herhangi bir endikasyona sahipse, çok fazla karışıklık var “Şu anda salonda en çok sorulan soru şu:” Saçlarımı nasıl yıkayacağım? “Dedi Robin, kilitleri eğlendiren yıldız renk uzmanı Catherine Deneuve ve Tilda Swinton’ın

Sorunun bir kısmı, şampuanlama konusunda şaşırtıcı mesajlar vermektir: Kadınlara hem fazla hem de yıkama yaptıkları söylendi: “Bunun çoğu da şu an sahip olduğumuz tüm ürünlerden kaynaklanıyor” dedi Robin. “Kadınlar sık sık acele ediyorlar, düzgün temizlemelisin, tüm ürünleri durduğunuzdan emin olmak için vakit ayırmanız gerekiyor.

Burada, Robin şampuan için doğru yol hakkında bir eğitim sunuyor. Ayrıca, ürünlerin şekillendirilmediği parlaklığı ve hacmi en iyi hale getirmek için bazı ipuçları vardır.

1. Adım: Kaliteli bir fırça ile saçları çözün. Robin, uçlardan başlamayı öneriyor. İşlemi tamamlamak için köklere iki kere geri dönün.

“Önce ıslandıktan sonra, saçlarını detangle etmene gerek kalmadan bırakırsın” dedi. “Saçlarında ıslak olan bir tarak kullanmamalısın, saçları çok fazla vurguluyor.”

2. Adım: Şampuanlamadan önce, saçların uçlarına bitkisel türev bir yağ uygulayın ve dağılmak için fırça yapın. Robin, adını duyurdukları hattan lavanta (59 $) içeren nemlendirici saç yağını kullandı ancak saf badem yağı veya argan yağı da yapacağını söyledi. İdeal olarak, bir gecede yağ bırakırsınız, ancak iyi bir 15 dakika bile faydalı olacaktır. Sonra kremi atlayabilirsiniz.

“Ben kremleri sevmem” dedi Robin. “Saçlarını tartabilirler.”

“Sorun şu: Bazı kadınlar saçları için doğru şampuanı seçmiyor” dedi.

Saç bakımında son zamanlarda sülfat içermeyen eğilim göz önüne alındığında, renkli saçların asla sülfat ürünleri ile işlenmemesi gerektiğini, ancak bazen daha güçlü bir deterjana sahip bir sülfat şampunun “bakire saçlı ve yağlı kökleri olan biri için” uygun olduğunu belirtti.

Kendisi açıkladığı saçlı saçların kurutucu olma eğiliminde olduğunu ve birlikte yıkamadan yararlanabileceğini, yani şampuan yerine köpüksiz, koşullu bir temizleyici ile yıkandığını söyledi. Robin, 20 yıl önce ilk lüks marka eş yıkamalardan birisini, limonlu temizleme maskesini (66 dolar) serbest bıraktı.

Robin, çoğu kadının çok fazla miktarda ürün kullandığını söyledi: “Sadece bir çay kaşığı kullanmalı ve sonra bunu suyla emülsize ediniz.” Uçlarınızdan kaçınarak saçlarınızın yalnızca köklerini parmak uçlarınızla (çivilerinizle değil) köpüre edin. Sesi ve dolaşımı artırmak için şampuan başınızı tersleyin.

4. Adım: iyice durulayın.

Robin, “Bu aslında büyük bir sorundur, çünkü insanlar tüm ürünün durulanması için yeterli zaman almıyor” dedi. “Saç gıcırtılı olmalı.”

5. Adım: Bir kremi eklemeye karar verirseniz, yalnızca uçlara uygulayın. Robin, kırılganlık ya da fırtınalı renk gibi çeşitli saç sorunlarına hitap etmek için haftada bir kez derin şartlandırma maskesi önermektedir.

6. Adım: Saçlarınızı kuru ovmayınız. Robin, çırılçıplak ve köklerini kaldırmayı öğrendiği Faslı bir ipucu gösterdi: “Başınızı ters çevirin ve her iki tarafın üstünden bir havlu atın hızlıca” dedi. Havlu hareket sesi fazla su da çıkaracaktır.

Bonus İpucu: Robin, yıkama işleminin alışılagelmiş rejimlere göre daha fazla zaman alabileceğini kabul eder, ancak doğru yapıldığı takdirde bu yöntem her şampuanı daha uzun sürebilir.

“Çoğu kadın haftada iki kere daha yıkamamalı” dedi.

Bu, kuru şampuanın diğer günlerin cevabı olduğunu söylemek değildir.

“Kuru şampuan sadece bir gece veya bir gün ekstra verebilir” dedi.

Bunun yerine, özellikle aktif kadınlar için, köklerdeki sirke solüsyonundan birkaç parça yağ giderir. (Bir sprey şişesinde 150 ml suya elma sirkesi beş damla ilave edin.)

Robin, “Kuru şampuanın aksine, kalıntı yok ve sirke, kafa derisi için harika bir tonik.”

New York Times

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE