En Eski 7 Teknolojik Buluş

    En Eski 7 Teknolojik Buluş En Eski 7 Teknolojik Buluş

1- Ateş Işını

Dünyanın tanınan bilimadamlarından Arşimed tarafından icra edilmiş olan ve dünyanın en eski 7 teknolojisi listesinde yer alan ateş ışını tarihte ilk defa düşman saldırılarının püskürtülmesi amacıyla savaş gemilerinde icra edilmiştir. Oldukça zekice icra edilen ateş ışını, günümüzde halen esrarı tam olarak çözümlenemeyen en eski teknolojiler arasında bulunmaktadır.

2- Roma Betonu

Roma İmparatorluğu döneminde inşaa edildiği öne sürülen Roma Betonu, ilginç yapısı sayesinde günümüzde dahi inşa edilmesinin oldukça güç olabildiği en eski 7e teknoloji buluşu arasında bulunmaktadır. Günümüz en dayanıklı beton türlerinden dahi çok daha dayanklı bir yapıya sahip olan Roma Betonu içerisinde çimentonun yanı sıra insan kanının da kullanıldığı gözlemlenmiştir.

3- Sılphıum

Roma İmparatorluğu tarafından çeşitli bitkilerden elde edilen bu özel ilaç, başta gebeliğin kolay gerçekleştirilmesi ve gebelikte düşük yapma probleminin önlenmesi gibi sorunlarda olduğu gibi birçok sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmıştır. Bilimsel araştırmalar sonucunda oldukça faydalı olduğu gözlemlenen bu özel ilaç türü net içeriği halen çözümlenememiştir.

4- Viking Pusulaları

Vikingler tarafından yapıldığı öne sürülen Viking Pusulaları, özel tasarımı sayesinde günümüzde halen esrarı tam olarak çözümlenememiştir. Vikinglerin kısa zamanlar içerisinde birçok deniz turları yapması ve buna rağmen kaybolmamasında bu pusulaların önemli bir rol aldığı bilimadamları tarafından belirtilmektedir.

5- Esnek Cam

Milattan Önce 14 ila 37 yüzyılları arasında dönemin Roma hükümdarı tarafından yaptırılan ve Roma genel ekonomisine ciddi anlamda zarar verebileceği düşünülerek mucidinin idam edilmesine neden olan Esnek Cam, günümüzde halen sırrı tam olarak çözümlenmemiştir.

6- Damarkuş Çeliği

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda tarihte 1100 ila 1700 yılları arasında özel olarak üretildiği gözlemlenen bu özel çelik, özellikle de normal kılıçların ikiye bölünmesi amacıyla üretilmiş olup, günümüz en güçlü çelik türlerinden dahi kat kat güçlü bir yapıya sahip olduğu gözlemlenmiştir. 1957 tarihinde üretimine son verilen Damarkuş Çeliği esrarını halen koruyan en eski teknolojik buluşlardan biridir.

7- Bizans Ateşi

  1. yüzyılda Batı Roma uygarlığı tarafından geliştirildiği öne sürülen Bizans Ateşi, savaşlarda düşman kuvvetlerinin ciddi anlamda yara alması açısından kullanılmış olan ilk yanıcı ateş olup o dönemde yapılan savaşlarda kullanılmıştır.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE