Eli olmadan doğan kız ulusal el yazısı yarışmasını kazanıyor

Eli olmadan doğan kız ulusal el yazısı yarışmasını kazanıyor 1

anaya

Eli olmadan doğan kız ulusal el yazısı yarışmasını kazanıyor

 Anaya Ellick, Greenbrier Christian Academy’ye bu yıl katılmak için başvurduğunda, okul müfettişi Ron White, ihtiyaçlarını karşılayacağından emin değildi. Ancak anne babası, Anaya’nın özel bir yere ihtiyacı olmadığına dair ona güvence verdi – sadece birinci sınıftaki herhangi bir çocuk gibi.

Elleri olmadan doğdu.

7 yaşındaki çocuk protez kullanmıyor, ancak kendi sınıfta yazıyor. Masasında duruyor ve kollarını ön kolları arasında tutuyor. Bu açıdan, mükemmel bir pençence ile yazabiliyor.

El yazısı o kadar kusursuz ki, müdürü Tracy Cox, kendisine özel ihtiyaçları olan öğrenciler için kategoride ulusal bir el yazısı yarışmasına girdi. Nisan ayında Nicholas Maxim’in Manuscript Penmanship’te Mükemmellik Özel Ödülü’nü kazanmak için 50 çocuğu daha dayadığını açıkladı.

Onun girişine bakmak için, bunun bir çocuğun elinden geçmediğini bilmek imkansızdır. Her blok mektubu kusursuzdur.

“Çevresindeki herkese ilham verir çünkü bunu nasıl yapacağını merak ediyorsunuz. Ve bunu yapmak için mücadele etmek gibi değil,” dedi White. “Bir engel gördüğümüzde, bir fırsat görüyor.”

Cox, büyük çocuklarla yapılan bir toplantı sırasında Anaya’nın ödülünü anlattı. Onlara, özensiz elyazması için hiçbir bahanelerinin olmadığını öğrendi.

Cox, “Zor olan şeylerden şikayet etmek kolaydır, ancak onun gibi küçük bir kıza bakarsınız ve kazmak ve çalışmak için hiçbir mazeretimiz yoktur” dedi.

“Yaşam zor ve karşılaştıracağımız zorluklarla karşı karşıya kalacağız, ancak kendinizi gerçekten uygulayıp kararlılığa sahip olduğunuzda şaşırtıcı şeylerin gerçekleşebileceğini gösteriyor.”

Bu hikaye ilk olarak Mayıs 2016’da yayınlandı.

Washington Post

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE