Duygusal bir ilişkiniz var mı?

Duygusal bir ilişkiniz var mı? Tanımlanması zor,  ancak nasıl çözüleceği aşağıda açıklanmıştır.    New York'ta 32 yaşındaki bir aktör olan Jacklyn Collier, duygusal bir ilişkinin yaşandığını fark ettiği anı hatırlıyor.

Duygusal bir ilişkiniz var mı? 

Duygusal bir ilişkiniz var mı? Tanımlanması zor,

ancak nasıl çözüleceği aşağıda açıklanmıştır.

New York’ta 32 yaşındaki bir aktör olan Jacklyn Collier, duygusal bir ilişkinin yaşandığını fark ettiği anı hatırlıyor.

Dört yıl önce o zaman erkek arkadaşıyla yataktaydı. Uykudaydı ve arkadaşlarıyla tanıştığı biriyle Facebook sohbet ediyordu. İlk önce yazışmaları güvende hissetti, hatırlattı, sadece biraz esprili şaka. Ancak bu noktada, kariyerleri ve aileleri açısından hayatları için istedikleri şey hakkında derinden konuşuyorlardı – birkaç yılın erkek arkadaşı ile nadiren tartıştıkları

“Oh — —” diye düşüncesini hatırladı; erkek arkadaşı onun yanında duruyordu. “Bunu (erkek arkadaşım) okumak istemiyorum, bunu yaptığım için suçlu hissediyorum ve bu uygun değil”

Evet, başkasına el koymadan eşinizi aldatmak mümkündür. Ve fiziksel olarak hile yapmaktan daha zor tanımlanabilse de, duygusal sadakatsizlik bir tekeşli ilişki üzerinde aynı etkiyi gösterebilir.

Meslektaşınızla veya liseli eziyetlerinizle olan dostluğunuzun uygunsuzluğa bağlı olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz? Collier için olayı “bir yere varacak bir yük treni gibi gelmişti” dedi. “Bu kaçınılmaz bir şey varmış gibi hissediyordu: Bu kişiyle birlikte olmaya mı çalışacağım, yoksa bu kişiyle konuşmayı bırakacak mıyım?”

“Psikoterapist ve evlilik araştırmacısı ile konuşan” duygusal sadakatsizlik “için bir tanım veya litmus testi olmadığını belirtti. Bir ortak tarafından veya bir ilişki ile iyi görülen şey, başka bir toplumda büyük bir ihlal gibi hissedilebilir.

Washington DC’de bir psikoterapist olan Stacy Notaras Murphy, “Duygusal bir ilişki masumca başlayabilir” Belki bir kişi karar verir: “Eşimle iş yerinde yaşanan stresden korumak isterim. Onun benim olabileceğini bilmesini istemiyorum işimi kaybediyor olmanız ya da azalma olabileceğini düşündüğünüzden, ilişki dışındaki insanlara güvenmeye başlıyorsunuz “dedi. Notaras Murphy.

“Diyelim ki eğlenceli bir şekilde başlıyor” Seni hafta sonu düşündüm, bu komik şeyi gazetede gördüm “ve sen de onunla ilgili metin.”

Sonra işten sonra telefon görüşmeleri veya içki içerebilir. “Zamanla, tam anlamıyla bir ilişki haline gelebilir” dedi.

Sonuçta, eşiniz olmayan birisine sürekli ulaşıyorsanız “ortağınız, sizinle olan biteni bilmeden durur, bu bilgilerin farkında olmayı bırakır” dedi Notaras Murphy. Cep telefonlarının her yerde bulunması, günün ve gecenin her saatinde başkalarına ulaşmayı kolaylaştırıyor; ekliyor: Duygusal bir meselenin asıl koşullarını kök salıyor.

Notaras Murphy, duygusal aldatmacanın neden olduğu acı için az yer bıraktığı için fiziksel bir meselenin duygusal olanın daha önemli olduğunu belirtiyor. Duygusal bağlantının hiç bir zaman fiziksel olarak samimiyete neden olmadığı ve suç ortağı ortağının neden üzgün olduğunu anlamayan vakalar gördü.

“Fiziksel olarak, o kişi bir şey yapmadı ama sen bir şeyler yapıyorsun,” dedi Notaras Murphy. “Konfor için başka bir kişiye ulaştığınızda, eşinizle birlikte yapmanız gereken şey bu, bizi bağlar.”

Bir ortak tarafından veya bir ilişki ile iyi görülen şey, başka bir toplumda büyük bir ihlal gibi hissedilebilir.

Duygusal bir ilişki, “iki insan arasında enerji sızıntısı” gibi hissedebilir, diye ekledi. “Ortağımızla ilgilenme kabiliyeti, onların bize bakma kabiliyetini etkiliyor, biz bir geribildirim döngüsüyüz.Bu enerjiyi başka yerlere koyuyorsanız, evde inşa etmeye çalıştığınız şey için daha az şey var.”

Bu, ilişkisinde fark edilen dinamik Collier’e benzer. O, Facebook arkadaşıyla sohbet ederek harcadığı enerjiyi erkek arkadaşına dönüştürdüğünü anladı; Bunun yerine, “bu adamla esprili olmaya odaklanıyordu” diye hatırlıyordu.

Sonunda, sevgilisi çiçek açan bağlantısını fark etti – Facebook arkadaşı ona bir doğum günü kartı ve bir dondurma hediye kartı gönderdikten sonra onu çağırdı. “Büyük bir dramatik sonuç yoktu,” dedi Collier. “Erkek arkadaşım gibiydi: Ne yapıyorsun, bu çok garip”

Süper garip mi? Yoksa normal mi? Sonuçta, güçlü dostluklar geliştirmek için güvenlik açığı ve samimiyet önemlidir. Notaras Murphy, çiftlerin kendilerine şu soruyu sormalarını öneriyor: “Metinleri okumak veya konuşmayı dinlemekle bir ilişkinizde olan birisine sahip olmaktan memnun musunuz?

“Eğer cevap hayır ise nedenle oynamak zorundasınız, bu utanç verici midir? Bu, aslında [eşinizin] çapraz olmasını istemeyeceğim bir çizgiyi aşıyor mu?”

Ama o çizginin nerede olduğunu bilebilir misin? Eli J. Finkel , yeni kitabında Evlilikten Tümüne ya da Hiç Evlenmeden Evlilik konusuna geldiğimizde, evliliğe olan beklentilerimizin artık çok yüksek olduğunu belirtiyor – eşlerimizin sevgileri, eş sağlayıcıları, ebeveynleri, yaşam koçları, bizim hayat arkadaşımız olması gerektiği düşünülüyor. herşey! – Birliğin kısa düştüğünü hissetmek daha kolay. Ve bu nedenle dışarıdan destek almak daha kolay.

Finkel, “Duygusal yaşantımız ve psikolojik tamamlanma, daha geniş bir yelpazede insanlara dağıttığımız rollerde çok sayıda rol oynamak için eşimize bakıyoruz” dedi.

Finkel, “Evliliğin birincil duygusal destek kaynağınız olmaması gerekiyordu ve bu dönemde çoğunlukla insanlar zamanlarını cinsiyet ayrımı yapılan sosyal bağlamlarda geçirdi” diye ekledi. “Eşlerin diğer erkeklerle takılmak için kocalarının geçirdikleri zaman gibi hissetmediklerini veya eşlerin, duygusallığın birincil kaynağı olmasına rağmen, eşin diğer kadınlarla takıldığı saatin duygusal sadakatsizlik hissettiğini hissettiklerini” yerine getirme, kendini ifşa etme, bağlantı vb.

Duygusal meselelerde tipik olarak bir miktar cazibe merkezi olmasına rağmen, Finkel bunun gerekli olmadığını ima eder.

Çiftler sınırlarının nerede olduğunu anlamaya çalıştıkça Finkel “bu çizgiler ahlaki açıdan sağlam bir evrende var olmadığını” söylüyor. Daha ziyade, her çift ve her birey neyin haysiyetli ve ne ihlal oluşturacağını anlamaya çalışmalıdır.

Collier, bir transgresyon oluşmadan önce tanımanın zor olabileceğini bilir. “Ben bir erkek arkadaşıyla nasıl hile yapmak istemediğim konusunda hep kendi kendine dürüstlüğüm vardı” diye belirtti. “Fiziksel olarak hiç yapmadım, sonra fark ettim ki muhtemelen daha kötü ve muhtemelen çok daha karmaşık bir şey yaptım” dedi.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE