Dünyanın En Büyük Uyuşturucu Baronlarının Lüks Evleri

Dünyanın En Büyük Uyuşturucu Baronlarının Lüks EvleriDünyanın En Büyük Uyuşturucu Baronlarının Lüks Evleri

Herbirinin adeta birer suç makinesi olduğu dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarının bu sayede oldukça lüks bir yaşam sürdüğü sıradan insanlar tarafından pek bilinmese de, emniyet birimleri kayıtlarında yer almaktadır.

İşte Dünyanın En Büyük Uyuşturucu Baronlarının Lüks Evleri Ve Özellikleri

1- Rakesh Jyotı Saran

Polis kayıtlarına göre, dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olduğu gözlemlenen Saran, hayatının büyük bir bölümünü kaçakçılık suçuna adamıştır. Ayrıca internet teknolojisinden de yüksek düzeyde faydalanan Saran, bu sayede online olarak eczane web sitesini de kurmuş ve bu sayede online eczane sitesi üzerinden müşterilerine gönderdiği yasa dışı ilaçlar sayesinde sadece günlük olarak 50 bin dolar gibi yüksek bir kazanç elde etmiştir. Bu sayede Teksas’ın Arlingon bölgesinde 1.2 milyon dolara büyük bir malikane satın alan Saran, dev iç bahçeli, 7 lüks yataklı odası, 5 adet banyosu ve özel sinema sistemli malikanesinde yakalandıktan sonra 2005 tarihinde malikanesi açık arttırma sonucunda 3.7 milyon dolara satışa sunuldu.

2- Paul Yearsley

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronları listesinde yer alan Paul Yearsley İngiltere ülkesinin Manchaster kentisinde içeriğinde 1 adet lüks iç havuzu, el yapımı mermer taşları ve süslemeleri bulunan lüks bir malikaneyi 9.5 milyon dolar karşılığında satın almıştır. Ancak lüks yaşamının kısa sürdüğü Paul Yearsley, yakayı ele vererek hayatının geri kalanını cezaevinde geçirmektedir.

3- Pablo Escobar

Çok genç yaşta olmasına rağmen sokaklarda uyuşturucu satıcılığa başlayan Pablo Escobar’ı diğer büyük uyuşturucu baronlarından ayıran en önemli özelliği ise, sahip olduğu hırsı ve acımasızlığıdır. Bu sayede yeraltı dünyasında hızla yükselen Escobar, döneminde Amerika ülkesinin kokain ticaretinin % 80’lik oranını elinde tutmuştur. Bu sayede araba hırsızlığı ve ayrıca kaçakçılık işi sayesinde de toplamda 420 dolar kazanan Escobar’ın ilginç karakterist özelliklerinden biri de, lüks malikanesi içerisinde başta aslan olmak üzere birçok farklı hayvan türünden oluşan orta düzeyli bir hayvanat bahçesi de kurmuştur. Lüks yaşamı kısa süren Escobar yakalandıktan sonra tüm servetine el konulmuştur.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE