Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi

Aşağıdaki liste, 2017 Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan Seyahat ve Turizm Rekabet Raporu’na dayanmaktadır. Rapor için 136 ülke incelenmiş ve analiz edilmiştir ve rapor öncelikle iki önemli faktöre dayanmaktadır: ülkelerdeki terörizm ve şiddet prevalansı . Buradan daha fazla dayak atmadan, dünyanın en tehlikeli 20 bölgesi.

20. Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 1
Kongo-Goran Tomasevic Demokratik Cumhuriyeti / REUTERS

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne giderseniz, helikopterler ve silahlı kuvvetler de dahil olmak üzere çeşitli zırhlı araçlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Ülkenin silahlı ordusu ülkenin her tarafında düzenli devriye gezebilir. Ülke, çok sayıda silahlı eşkıya bulunduğu için ünlü.

19. Tayland

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 2
Tayland-Jorge Silva / Reuters

Tayland’daki tüm yerlerde güvenli sayılmamaktadır. Yala, Pattani, Narathiwat ve Songkhla’nın ülkeleri ülkenin en tehlikeli yerleri olarak görülüyor. Söz konusu alanlarda geçen on yılda 6500’den fazla ölüm bildirilmiştir. Aslında, bölgelerde yürürlükte olan bir sıkıyönetim yasası vardır.

18. Jamaika

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 3
Jamaika – Shutterstock

Jamaika’ya bir gezi planlamadan önce iki kez düşünmelisiniz. Ülke genellikle şiddetle uğraşmaktadır. Şiddet olayı ve çekim olayları ülkede düzenli olarak gerçekleşmekte ve hain faaliyetler genellikle Kingston ve Montego Körfezi gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır. Lüks tatil bölgelerinde yaşayan konuklar bile ülkenin güvenliğini garanti altına almazlar.

17. Güney Afrika

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 4
Güney Afrika-Siphiwe Sibeko / Reuters

Güney Afrika listeye sürpriz bir şekilde dahil olabilir, ancak istatistikler sadece yalan söylemez. Ülkedeki suç oranı sadece endişe verici bir hızda artmaktadır. Aslında birçok yasalara uyan vatandaşlar kendilerini korumak için güvenlik güçlerini bile işe alıyorlar. Ve kırsal yerleşim yerlerinde tecavüz ve cinayet oldukça yaygındır.

16. Guatemala

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 5
Guatemala-Josue Decavele / Reuters

Guatemala, Meksika ile sınırı paylaşıyor ve bu bölge uyuşturucu ve yabancı kaçakçılığı gibi şiddet ve tehlikeli aktiviteleri üretiyor. İşte size bir gerçek! Geçtiğimiz yıl Guatemala, Latin Amerika ve Karayipler’de beşinci cinayet oranı gerçekleştirdi. Ülkede en çok meydana gelen suçlar arasında silahlı soygun, araba hırsızlığı ve hırsızlık vb.

Çad

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 6
Çad-Associated Press

ISIS, El-Kaide ve Boko Haram gibi terörist güçlerin belirli bir ülkede faaliyet gösterdiği zaman, en azından ülkenin tehlikeli olduğu söylenebilir. Sözü edilen aşırılık yanlısı gruplar daha önce hem sivilleri hem de güvenlik güçlerini hedef alan saldırıları gerçekleştirdiler. Yabancılar bile ülkede tamamen güvende değiller. Çad, Libya ve Sudan ile bir sınır paylaşıyor ve bölgedeki sayısız mayın tarlaları nedeniyle bu yerlere geçmek de tehlikeli.

14. Bangladeş

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 7
Bangladeş-Andrew Biraj / Reuters

Bangladeş, önceki on yılda giderek artan miktarda terörist saldırı gerçekleştirdi. Terörizm tehdidine ek olarak, ülke ayrıca sel, tropik siklonlar ve depremler de dahil olmak üzere çeşitli doğal felaketlere eğilimli.

13. Mali

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 8
Mali-Joe Penney / Reuters

Mali başkenti Bamako sık sık terörist saldırılara maruz kalıyor. Ve saldırılar büyük ölçüde restoranlar ve oteller de dahil olmak üzere turizm endüstrisine yönelik. Kasım 2015’te bir terörist grup Bamako’daki Radisson Hotel’de birkaç kişiyi rehin aldı ve öldürdü.

12. Lübnan

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 9
Lübnan-Thomson Reuters

Lübnan, aşırılık yanlısı grupların ülkedeki yaygınlığından büyük oranda zarar gördü. Böylelikle, ülkede bombalamalar ve diğer terör saldırıları sık görülür. Küçük anlaşmazlıklar ve protesto gösterileri de ülkede şiddet olaylarına yönelip toparlanma eğilimi göstermekte, kamu mülkiyetine zarar verilmekte ve seyircilere ve seyircilere zarar verilmesine neden olmaktadır.

11. Filipinler

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 10
Filipinler-Çars Dancel / Reuters

Ülke son zamanlarda Manila’daki bir Casino’da meydana gelen bir çekim olayı nedeniyle manşetlerde bulundu. Bunun yanı sıra, ülke ayrıca kaçırma vakaları nedeniyle de kötü bir performans gösteriyor ve kaçırma vakalarının büyük bir kısmı yabancılar kaçırılmasını içeriyor. Sulu Takımadaları ve güney Sulu Denizi öncelikli olarak ülkedeki tehlike bölgeleridir.

10. Ukrayna

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 11
Ukrayna-REUTERS / Gleb Garanich

Ukrayna’daki Donetsk Oblast, Kırım ve Luhansk bölgelerinde, Rus destekli silahlı ayrılıkçılar ile Ukrayna silahlı kuvvetleri arasındaki kavgalara düzenli olarak tanık olduk. Siviller savaşmaya devam ediyorlar. Bu nedenle, Ukrayna’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bahsedilen yerlerden her ne pahasına kaçınılmalıdır.

9. Honduras

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 12
Honduras-Jorge Cabrera / Reuters

Honduras ülkesinin dünyanın en yüksek cinayet oranından birine sahip olması kesinlikle talihsizdir. Özellikle Gracias a Dios bölümü, ülkenin en tehlikeli yeri olarak görülüyor ve düzenli olarak suç ve uyuşturucu kaçakçılığı ile uğraşıyor. Daha da kötüsü, bölümün polis veya askeri personelin varlığını zorlukla gördüğü gerçeğidir.

8. Kenya

Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 13
Dünyanın En Tehlikeli 20 Ülkesi 14
Kenya-Thomson Reuters

Nairobi şehri nispeten güvende olmasına rağmen, en azından söylemek gerekirse, başkentin dışındaki bölgeler tehlikelidir. Terörist saldırılar başkentin dışında sıklıkla görülür. Ve, ülkedeki saldırıların ortak biçimlerinin bazıları atışlar, el bombaları ve bıçaklama vb. Içerir. Dolayısıyla, Kenya’yı ziyaret etmek istediğiniz ülkeler listesinden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE