Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol

Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol

Herkesin nasıl daha ilginç bir insan olmak sorusuna cevap vermek gibi bir potansiyeli vardır.

İnsanların dikkatini çekmek için milyarder veya CEO veya astronot olmak zorunda değilsiniz – sadece siz olabilirsiniz.

Sizi, sizi yanınızdaki kişiden farklı kılan özelliklerin nasıl vurgulanacağını bilmek sorunudur. Quora’da onlarca insan, “Nasıl daha ilginç bir insan olurum?” kendi deneyimlerine dayalı anlayışlar ile. Yanıtlarını eledik ve en pratik tavsiyeyi saptadık. Diğer insanları – ve daha da önemlisi – kendinizi – büyüleyici bir insan olduğunuza ikna etmenin yolları için okumaya devam edin.

Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol

1. Daha ilginç bir insan olmak için  Yeni beceriler geliştirin

Diğer insanların, herhangi bir durumda kendinize yardımcı olarak sizi ilginç bulduğundan emin olun. İşte bu yüzden Quora kullanıcısı Anthony N. Lee, web tasarımından dikişe kadar öğrenmeyi mümkün olduğunca çok faydalı beceriyi öneriyor. bir arkadaş onu yeni bir iş için bir web sitesi veya bebeğinin yeğeni için bir battaniye oluşturmak gerekmediğini Bu şekilde, her zaman, go-kişiye olacak.

2. Daha ilginç bir insan olmak için  meraklı olun

İlginç olmadığınızı garantilemenin bir yolu, kendinizi farklı görüşlere ve bakış açılarına kaptırmaktır. Bunun yerine, düşünme ve hissetme şeklinizi değiştirecek yeni fikirler ve deneyimlerden aktif olarak faydalanmalısınız. “Açık fikirli olun, meraklı olun. Birden çok yorum içeren karmaşık bir dünyaya izin verin. Perspektiflerinizi derinleştirmek ve genişletmek için bir şeyler öğrenin.” Sudhir Desai

3. Daha ilginç bir insan olmak için  İyi bir hikayeyi nasıl anlatacağınızı öğrenin

Belki bir ton bilgi ve deneyim biriktirdin – ama onları başka insanlarla paylaşamazsan, batırdın. Bu yüzden Marcus Geduld, nasıl bir hikaye anlatıcısı olabileceğinizi öğrenmeniz gerektiğini söylüyor: “Siz sadece aklınızda olan şeyleri konuşmaya dökmüyorsunuz, onu ilginç hale getirmek için kasıtlı olarak şekillendirin. Hayatınızı bir hediye olarak düşünmeye başlayın. başkalarına ver, bulabileceğin en iyi kağıda sar. Geduld, bunun ne kadar zaman ayırabileceğini ve dinleyicilerinizin hikayenin sonuna kadar ipuçlarını uyandıracaklarını görmek için kitlenizi nasıl okuyacağınızı öğrenmeniz gerektiği anlamına geliyor. İlginç bir şekilde, yeni araştırmalar, iyi bir hikaye anlatabilecek erkeklerin de kadınlar tarafından daha çekici görüldüğünü ortaya koydu. Çalışma yazarları bunun muhtemel olduğunu söylüyor çünkü yetenekli hikaye anlatıcıları başkalarını etkilemek veya otorite kazanmak için daha iyi konumlanmış gibi görünebilir.

4. Paylaşmaya hazır üç iyi hikayeniz var

Bir hikayeyi kendiliğinden nasıl anlatacağınızı bilmek kullanışlı bir beceridir – ancak bununla ilgili endişeleriniz varsa, kendinizi başka bir donuk etkileşimi canlandırmak için kullanabileceğiniz birkaç kişisel anekdotla işaretleyin. Devesh yazıyor: “Komedyenler sahneye çıktıklarında hiçbir şeyden bahsetmiyorlar. Onların eylemleri prova ediliyor. Sadece bir iş görüşmesine girip zihninizde ne olduğunu söyleyin. eğlendirmek, bilgilendirmek veya meşgul olmak.

5. Daha ilginç bir insan olmak için  Dinle ve merhamet göster

Daha ilginç bir insan olmak için Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol Çarpıcı bir Quora kullanıcısı, ilginç görünmenin bir yolunun başkalarıyla ilgilenmek olduğunu belirtti. Bu fikir 1936’nın en çok satan albümü “Nasıl Arkadaş Kazanır ve Etkisi İnsanları” nda Dale Carnegie tarafından popüler hale getirildi. Carnegie şöyle yazdı: “İki yıl içinde diğer insanlarla ilgilenerek diğer insanlarla ilgilenmeye çalışarak iki yıl içinde daha fazla arkadaş edinebilirsiniz.” “Başkalarına dikkatle dinleyin ve onların motivasyonlarını ve eylemlerini anlamak için biraz merhametle uğraşın. Çok azımız bu konuda gerçekten iyidir. Yaşam, eğer onları yeterince hayal gücüyle dinlersek. Bu çalışma kendimizi büyütür. Yanlış olup olmadığınızı merak eder. ” Quentin Hardy

6. Daha ilginç bir insan olmak için iyi sorular sorun

Bir partide, insanların ilginç olduğuna inanması için kendiniz hakkında çok fazla şey söylemeniz gerekmez. Bunun yerine, onların yaşam tarzları hakkında derin konuşmalarda bulunun. Stephanie Vardavas, “Gerektiğinde, onlara ve ilgi alanlarına ve önceliklerine dair düşünceli sorular sormayın” diyor. “Gerçekten cevapları dinleyin. Daha düşünceli tartışma ve gerekli soruları takip edin (yine, merak etmeyin). Akşamın sonunda sizi, tanıştığı en ilginç insanlardan biri olarak hatırlayacaklardır.” Ya görünüşte basit sorular sormaktan utanma. New Yorker da dahil olmak üzere yayınlar için yazılan bir gazeteci olan Evan Ratliff, Fast Company’ye şunları söyledi: “Yaptığınız zaman bir şeyi bildiğiniz gibi davranmanın tipik bir anlamı yok. Bir muhabir olarak amaç, konularınızı etkilememek için bilgi toplamaktır. İş dünyasında farklı olacağını düşünebilirsiniz, ama değil. ” Bu basit soruları sorarak, yeni tanıdıklarınızı etkilemeye son verebilirsiniz.

7. Daha ilginç bir insan olmak için ne düşündüğünüzü söyle

Kat Li, herhangi bir şeyle uğraşmayan veya katılmayan insanların sıkıcı olabileceğini söylüyor. “Gerçekten onlarla hiç konuşamazsın gibi hissediyorsun” diye yazıyor. “Bazı insanlar, başkaları hoşuna gitmeyecek olsa bile, bazı şeyler hakkında gerçekten ne düşündüğünüzü söylemeyi denemelisiniz.”

8. Daha ilginç bir insan olmak için ilgi alanlarınızı takip edin

Bilgili olma uğruna tonlarca sıkıcı konu hakkında bilgi edinmek yerine, gerçekten uyarıcı bulduğunuz alanları takip edin. Bu şekilde, onları diğer insanlara tarif ederken animasyon ve ilgi çekici görüneceksiniz. Renee Nay şöyle diyor: “Doğal olarak, zevk aldığınız şeyleri takip etmenin, hevesli bir öğrenci olmanın ve sizi ilgilendiren ve heyecanlandıran bilgi toplayıcı olmanın ne kadar ilginç olduğunu düşünmüyorum.

9. Çok oku

Daha ilginç bir insan olmak için Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol Dünyayı dolaşmak için zamanın ve paranın varsa, harika. Ama yapmasanız bile, ellerinizi alabileceğiniz her şeyi okuyarak farklı kültürleri ve tarihi dönemleri öğrenebilirsiniz. Kitaplar, bloglar, süreli yayınlar – kendinizi mümkün olduğunca çok yeni öykü ve fikirle paylaşın. Son on yıllık okuma kurgusunun psikolojik etkileri üzerine yapılan bir araştırmaya dayanarak, Keith Oatley Washington Post’a şunları söyledi: “Daha fazla kurgu okuyan insanlar empati ve diğerlerini anlama konusunda daha iyiydi.” Chaitra Murlidhar, “Çok oku – bu bizim için birden fazla yeni dünyayı açıyor” diyor.

10. Mizah duygusunu göster

Awdesh Singh, başkalarıyla etkileşimlerinizde bir mizah anlayışı geliştirmeyi önerir. “Hayatın daha hafif yanını görmeyi öğren” diyor ve “başarısızlıklarınızda bile mutlu olmak için bir alışkanlık geliştiriyor” diyor. Bir tarihi etkilemeye çalışıyorsanız bonus: Araştırmalar, komik olan erkeklerin kadınlar tarafından daha çekici görüldüğünü, muhtemelen daha zeki göründüklerini öne sürüyor.

11. Daha ilginç bir insan olmak için diğer ilginç insanlarla zaman geçirin

Singh, tuttuğunuz şirketin kendi kişiliğinizi etkilediğini ekliyor. “Sıkıcı insanlar, hoşnutsuz insanlar veya ciddi insanlar içindeyseniz, çok yakında onların gibi olursunuz” diyor. “Aynı şey ilginç insanlar şirketiniz olduğunda da geçerlidir.” Bir Meetup’a ya da ilgi ve tutkularını sürdürmeye motive olan başka bir gruba katılmayı düşünün.

12. Daha ilginç bir insan olmak için ilgi alanlarınızdan birine derinlik kazandırın

Pek çok alanda, her şey hakkında biraz bilgi birikimine sahip bir aldatıcı olmak cazip gelebilir. Bunun yerine, bir konu hakkında çok şey bilmeyi ve bu alandaki uzmanlığınızı ortaya koymayı düşünün. April Fonti, insanlara “uzun bir süre boyunca büyük bir yoğunluk ve derinlikle gerçekten bir şey peşinde koştukları zaman çok ilginç buluyorlar. Çok başarılı birer bilim adamı olabilirler ya da sadece sessiz yanlılar olabilirler. Fark etmez” diyor.

13. Bir doğaçlama dersi alın

Daha ilginç bir insan olmak için Daha ilginç bir insan olmak için 17 yol Komedyen Bill Connolly Fast Company’ye doğaçlama sanatını pratik yapmanın günlük hayatta iletişim becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Bunun bir nedeni, daha iyi bir dinleyici yapabilmesinin bir sebebi, diğer kişinin ne söyleyeceğinize değil, onun yerine söylediklerine odaklanmasıdır. “Utangaç olmanıza ve umuma açık bir performans sergileme niyetiniz olmasa bile, komedi doğaçlama sizi gevşetecek, daha hızlı düşünmenize yardımcı olacak,” nasıl davranacağınızı (çoğu yetişkinin kaybettiği bir şey) yeniden öğrenip kendinizi daha çok hissettirecek Kendinizi diğer insanların önünde bir aptal haline getirmenin rahatlığı (sık sık kullanışlı olan bir yaşam becerisi). Bu sizi açabilir ve diğer insanlarla etkileşimde bulunarak daha fazla etkileşim kurmanıza yardımcı olabilir. ” Ken Gregg

14. Geleneksel olmayın

Evan Asano, ilginç olmanın, herkesten farklı bir şekilde olmaya başladığını söylüyor. O yazıyor: “Kolejden sonra benim bir arkadaşım daha önce hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yaptı (en azından bilinir). Martha’nın Bağ’sını sahil / kıyıdan geçirirdi. Sadece birkaç gün ve bazı kamp malzemeleri aldı. hikaye.” Yine de, herkes şu anda rekor kıran kamp gezisine çıkmak için kaynaklara ya da motivasyona sahip değildir. Bu yüzden sahip olduğunuz alışılmadık deneyimleri düşünün. Belki de yabancı bir ülkede yaşıyorsun; belki de sanat projelerini bir yan konser olarak satıyorsunuz; belki 10 kardeşinle büyüdün. Kesinlikle bir şey var, o zaman kazmaya devam et.

15. Tuhaflığınızı kucaklayın

“Hepimizin tuhaflıkları var” diye yazıyor Del Singh. “Varlığımızın bir parçası. İlginç insanlar içsel garipliklerini açığa çıkarırlar.” Giyinme, konuşma ve herkes gibi davranmak biraz sıkıcı olabilir – artık ortaokulda değiliz. Bu yüzden ucube bayrağının uçmasına izin verin ve güvenle yapın.

16. Kişilere kadar aç

Danielle Lan kişisel bir hikayeyi paylaşıyor; ahlaki, kimsenin onlara ne kadar ilginç olduğunu bilmediğini kimse bilmiyor: “Kocam sıkıcı olarak nitelendirildi. Gerçekten çok ilginç bir adamdı, bütün tuhaflıkları ve hobileri vardı. Sorun onun iş arkadaşları ya da tanıdıklarıyla asla paylaşmıyor olması. “Ne zaman soruldu” Hafta sonu nasıl geçti? ‘ Onun yanıtı genellikle ‘Güzel’, aslında muhtemelen yeni bir filmi izlemeden ve ilginç bir kitabı bitirmeden önce favori MMO’sunda (büyük ölçüde çok oyunculu online oyun) büyük bir baskının içinde yer aldı.Ama bunu herkesle paylaşmayacak. . “İnsanların ilginç olarak algıladıkları şeyleri paylaşmak zorundasınız. Bu aynı zamanda paylaşmanız gereken şeylere sahip olmanız anlamına geliyor. Gerçekten de hiçbir şeyi tam olarak yapmayan ve hiçbir konuda hiçbir fikri olmayan nadir bir insan. ” Gerçekten de, araştırmalar, her birinin, her birinin kişisel bir şey paylaştığında birbirlerinden daha iyi olduklarını, sadece bir kişinin ne zaman yaptığı gibi değil, aksine önermektedir.

17. Farklı bir kalabalıkla koşun

Belki de ilginç hissetmemenizin asıl nedeni, sizi takdir etmeyen insanlarla vakit geçirmenizdir. Bu durumda, ne kadar sunduğunuzu anlayan farklı bir topluluk bulmalısınız.

Travis Biziorek’i yazıyor: “Kendinizi yeni insanlarla tanışmaya, farklı bir kalabalıkla takılmaya ve farklı bakış açıları ve hayatla ilgili düşünceleri olan insanlarla tanışmaya çalışın. Size ilginizi çeken ve sizi büyüleyen insanları bulacağınıza söz veriyorum.”

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE