Cep telefonunuzda 15 gizli özellik

Cep telefonunuzda 15 gizli özellik olduğunu biliyormusunuz.Kullandığınız İphone ve Android cep telefonlarında 15 adet gizli özelliğin yer aldığını biliyor muydunuz, dilerseniz birçok kullanıcılar tarafından da merak edilen bu konumuz hakkında sizlere hemen bilgiler sunalım.

İşte cep telefonunuzda bulunan 15 gizli özellik ve 3370

1- IMEI Numarası Almak İçin

Cihazınızın kimlik numarası olan IMEI numarasının sizlere sağlayacağı en önemli fayda, cihazınızın çalınması durumunda hırsızın cihazınızda yer alan bilgilerinize ulaşamamasını önlemesidir. 15 haneden oluşan IMEI numaranızı öğrenmek için yapmanız cihazınızdan kare-06-kare kodlamasını yazmanızdır.

2- Cihazınızın Şarjının Sağlığını Ve Sıcaklık Durumunu Görmek İçin

Telefonunuzdan kare-yıldız-kare-yıldız 4636-kare-yıldız-kare yıldız kodlamasını oluşturmanız yeterlidir.

3- Telefonunuzu Fabrika Ayarlarına Döndürmek İçin

Cep telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için yıldız-kare-yıldız-kare7780-kare-yıldız-kare-yıldız tuşlaması yapmanız yeterlidir. Ancak bu işlemi ile birlikte tüm google hesaplarınızın silineceğini de belirtmekte fayda görmekteyiz.

4- Cihazınızın İletişim Kalitesini Yükseltmek İçin

Cihazınızdan yıldız-3370-kare tuşlaması yapabilir ve EFT ismindeki özelliği cihazınızdan aktif hale getirebilmektesiniz.

5- Cihazınızdan Gerçekleştirdiğiniz Son Konuşmanızdaki Sesinizi Dinlemek İçin

Cihazınızdan yıldız-kare- yıldız-kare-8351-kare-yıldız-kare-yıldız tuşlaması yapmanız yeterlidir.

6- Hizmet Sağlayıcınızın Numarasını Almak İçin

Telefonunuzun hizmet sağlayıcısının numarasını öğrenebilmek için internet dünyasında uzun süreçli olarak gezinti yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Cihazınızdan yıldız-kare-5005-yıldız-7672-kare kodlaması gerçekleştirmeniz yeterlidir.

7- Cihazınızı Kısa Yoldan Kapatmak İçin

Telefonunuzu kısa yoldan kapatmak istediğinizde yıldız-kare-yıldız-kare 7594-kare-yıldız-kare yıldız tuşlaması gerçekleştirmeniz yeterlidir.

8- Gelen Aramaları Bekletmek İçin

Özellikle yorgun ve stresli olduğunuz anlarda cihazınıza gelen aramaları bekletmek için yıldız-43-kare kodlaması yapmanız yeterlidir. Bu sayede ayrıca diğer bir aramaya da geçebilmektesiniz.

9- Telefonunuzun Çekim Gücü Hakkında Bilgi Almak İçin

Cihazınızın çekim gücü hakkında bilgi almak istediğinizde ise, cihazınızın hemen sol üst bölümünde yer alan sinyal sembolünü rakama dönüştürebilmektesiniz. Bu sayede cihazınızın çekim kuvvetini net bir şekilde görebilmektesiniz. Ayrıca cihazınızda -140 en kötü çekim kuvveti ve -40 ise en iyi çekim kuvveti olduğunu da belirtmekte fayda görmekteyiz.

10- Cihazınızda Mause Klavye Kullanmak İçin

Cihazınızın özellikle ekranında kırılma veya parçalanma durumu oluştuğunda cihazınıza mause klavye kullanmak için USB kablosunu telefonunuza takmanız yeterlidir.

11- Cihazınızın Şifresini Öğrenmek İçin

Cihazınızın şifresini unuttuğunuzda ise, SC REEN LOCK TİME PASSWORD uygulamasını cihazınızda yer alan o anki saat rakamlarını girmeniz yeterlidir.

İPhone’da gizli bilgilere ve menülere erişecek telefon uygulamasında arayabileceğiniz bazı kodlar şunlardır:

 • * # 06 # – IMEI’yi görüntüler
 • * 3001 # 12345 # * + “Ara” – Gizli Alan Testi menüsüne erişir
 • * # 43 # + “Ara” – Arama bekletme durumunu gösterir
 • * 43 # + “Çağrı” – Çağrı beklemeyi etkinleştirir
 • # 43 # + “Ara” – Çağrı bekletmeyi devre dışı bırakır
 • * # 21 # – Çağrı yönlendirme durumunu görüntüler
 • ## 002 # + “Ara” – Tüm çağrı yönlendirmeyi devre dışı bırakır
 • * 33 * pin # – Arama kısıtlamayı etkinleştirir
 • # 33 * pin # – Arama kısıtlamayı devre dışı bırakır
 • # 31 # telefon numarası + “Ara” – Geçerli telefon araması için arayan kimliğini engeller
 • * 3370 # + “Çağrı” – “Gelişmiş Tam Hızı” nı etkinleştirir ve GSM şebekelerinde ses kalitesini iyileştirir (pil ömrünü etkileyebilir)
 • * # 5005 * 7672 # + “Ara” – Operatörünüzün mesaj merkezi telefon numarasını görüntüler.

Endişelenme, Android kullanıcıları, telefonunuzda da bazı gizli şeyler var. Sorun, tabii ki, Android telefonların hepsi model ve üreticiye göre çok farklı.

İşte iki önemli gizli kod daha  var – ilki çoğu Android telefonlarda çalışacak ve ikincisi tüm Android telefonlarda çalışacak:

 • * # * # 4636 # * # * – Ağ, pil bilgisi ve kullanım istatistikleri bölümlerini içeren gizli bir test menüsüne erişir.
 • Ayarlar’da “Hakkında telefon” seçeneğinin altında, “Yapı numarası” na yedi kez dokunun. Bu, Ayarlar’daki yeni bir “Geliştirici seçenekleri” menüsünü etkinleştirir ve size bir hazine fonksiyonuna erişmenizi sağlar.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE