Bilimin Çözmekte Aciz Kaldığı 7 Garip Olay

mthiş buluş mthiş buluş mthiş buluşBilimin Çözmekte Aciz Kaldığı 7 Garip Olay

1- Mumyada Bulunan Kokain İzi

Bilimadamları tarafından mumyada kokain izi hakkında uzun dönemler boyunca detaylı olarak araştırmalar yapılmış olmasına karşın bu ilginç olayın, mumyanın zaman içerisinde bozulmasına bağlı olarak gelişebileceği üzerinde durulmuş olunsa da, mumyada kokain izinin kesin nedeni halen gizemini korumaktadır.

2- Büyük Ayak İzi

Yeni Zelanda bölgesinde yaşayan birçok bireyler tarafından görüldüğü iddia edilen büyük ayak izi de, henüz bilimadamları tarafından çözülemeyen 7 garip olay listesinde yer almaktadır. Dev ayak izinin gerçekte dev bir hayvan türüne ait olabildiğini doğrular niteliktedir.

3- Çin Ülkesinde Bulunan Yeraltı Ordusu

Çin ülkesinde bir çiftçi tarafından tamamen tesadüfen bulunan yeraltı ordusu, bilimadamları tarafından gizemi halen tam olarak çözümlenemeyen 7 garip olay listesinde yer almaktadır. Tarikado askerleri olarak da isimlendirilen yeraltı ordusu, 1974 tarihinde bulunmuş ve bu gizli yeraltı ordusunun dönemi kıralı tarafından ölüm ötesi yaşamda da onu kötülüklerden koruması amacıyla kurulduğu iddia edilmektedir.

4- Ölümden Sonra Hayat

Bilimsel olarak gerçekliğinin halen ispat edilemediği 7 garip olay listesinde yer alan ölümden sonra hayat, bazı insanlar tarafından gerçeklik payı ne düzeyde olduğu bilinmese de yaşandığı iddia edilmiştir. Buna göre, bu insanların karanlık bir ortamdan ışığın bulunduğu bir alana geçiş yaptığı iddia edilse de bilimsel yönden gerçekliği bulunmamaktadır.

5- Bulunamayan Kayıplar

Bilimadamları tarafından uzun araştırmalara rağmen halen netice alınamayan 7 garip olaydan biri de bulunmayan kayıplardır. Örneğin, Çanakkale Savaşı sırasında biranda ortadan kaybolan ingiliz askerleri hakkında uzun araştırmalar yapılsa da halen bu ve bu gibi birçok garip olayların gizemi açıklanamamıştır.

6- Kristal Kafatası

Bilimsel olarak gizemi halen çözülemeyen 7 garip olaydan biri de kristal kafatasıdır.İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen kristal bir yapıdan meydana gelen kristal kafatası, nasıl ve ne şekilde oluştuğu hakkında henüz kesin olarak bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır.

7- Tarihte Yapılan İlk Pil

Irak ülkesinin Bağdat kentisinde 1936 tarihinde bulunan ve çömlek içerisinde düzenek şeklinde kurulan tarihi pilin dönemin hükümdarları ve büyücüleri tarafından bazı amaçlar doğrultusunda kullanıldığı iddia edilmektedir.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE