2018 KIŞ MAKYAJ TRENDİ

 

2018 KIŞ MAKYAJ TRENDİ

Geçtiğimiz sene kış aylarında çok abartılı ve yan sanayi olan makyaj malzemeleri mevcuttu ve çok abartılı bir şekilde makyaj yapılmaktaydı. Özellikle yüz hatlarımızı çok belli eden kontör ve yüzümüzü aydınlatan Highlighter (Aydınlatıcı) ile baya bir dost olunmuştur sanırım. Bunun yanı sıra renkli tonlardaki rujlar ve farlar da abartısız çok abartılı bir görünüm vardı yüzümüzde. Bu sene geçtiğimiz kışlara göre çok çilgin ve havalı geçecek gibi gözüküyor. Öncelikle biraz renk seçimlerinden bahsetmek isterim. Bildiğiniz gibi son üç senedir sıcak tonlar, bordolar özellikle dudaklarda mat ve koyu renkte rujlar modaydı. Artık bu moda yerini kızıl, bordo, pembe, kırmızı gibi koyu renkli rujlara bırakıyor. Metalik modasına girdik diyebilirim . Bu sene herkesin yaptığı ve uzay modası diye adlandırılan modadayız diyebilirim. Peki Nasıl Makyaj Yapmalıyız.

1.TREND GÖZLER;
Bu senenin geçtiğimiz kışa oldukça sakin olacağını gösteren bir başka değişiklik ise Neon far paletlerinin az kullanılması gösteriyor. Sade renkleri bu kış geride bıraksanız iyi olur çünkü onların yerini deniz maviler, yeşil tonlar, ışıltılı pembeler hatta kıp kırmızı renkler alıyor.

2018 KIŞ MAKYAJ TRENDİ

2.TREND ALLIK;
Kışın ten renklerimizin genelde açık olduğundan dolayı bu kış koyu renkle allıklar kullanmanız gerekmektedir. Bu sene her zaman uyguladığımız allıkların dışına çıkıp bronz tenimize uyguladığımız koyu pembe, şeftali tonundaki allıklarımızı kışında kullanmaya devam edebilirsiniz. Tenimizin aydınlığı ve güzelliğiyle bu sene kış modasına merhaba diyebiliriz.

2018 KIŞ MAKYAJ TRENDİ

3.TREND HİGHLIGHTER;
Bu sene highlıghter gibi ürünler geri planda kalıyor. Eğer elinizde hala mevcutsa bazı kıyafetlerinizde ıslak bir görünüm elde edip güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Lakin bu sezon mor ve kırmızı tonlu highlıghterler ön planda.

HİGHLIGHTERHİGHLIGHTER

4.TREND DUDAKLAR;
Geçtiğimiz senelerde kullanılan mat siyahlar, koyu kırmızılar bu sezon yerini sade kırmızı renklere bırakıyor. Öyle ki bu sade tonlarla bu sene dudaklarınız ön planda olacak ve çok dikkat çekecektir.

dudaklar

5.TREND OJE;
80’lı yılların popüler oje trendi olan koyu renkler, klasik görünümlü ojeler ile geri dönüş yaşadığımız bu dönemde de 80’li yılların koyu renkleri yine karşımıza çıkmaktadır. Çoğu kombinemize uyum sağlayacak olan bu trend bu senenin oje modalarındandır.

OJE

Yaz’ın en büyük makyaj trendlerini 7 kez denedik

2018 ve bence, makyaj trendleri geçmişte kaldı. Instagram’ın doğumundan önce (Instagram BIE’den önce … ve Instagram Era’dan önce) ve sonrasında (IE … Instagram Era) kendime özgü bir bakış açısına sahip oldum ve sosyal medya platformunun güvende olduğunu söyleyebilirim.
FOMO ve hashtag gibi terimleri günlük sözlüğümüze getirmenin yanı sıra, makyaj trendlerini de biliyoruz. Dergiler, “Güz, doku ile oynamaktan ibarettir” ve “bu sezonun ifade veren dudak rengi, pembe ve mordan oluşan canlı bir karışımdır” demektedir – her iki çizgimde de, buradaki dokuz yıl boyunca Allure’de yazdım.– bitti. Bahar modası ile ilk kez Eylül ayında gösterime girecek bir trend, Nisan veya Mayıs aylarına kadar kollektif bilincimizde kalamaz. Instagram üzerinde, makyaj trendleri bir aylık bir raf ömrüne sahiptir veya iki – bazen gerçekten popüler ise yarım ay (bkz: denizkızı güzelliği ve her şey gül altın). Bunu, IG’deki makyaj sanatçılarının sürekli olarak yeni görünümler yaratmaya ve yeni ürünleri denemelerine (yeni hatlar ve koleksiyonlar her bir günde bir gün başladığından), aynı sayfada herkesin bir göz kalemi gölgesi takmasını sağlamanın bir yolu olmadığı gerçeğini de ekleyin.
yılın tam üç ayı için. (Ve dürüst olmak gerekirse, bunu kim ister ki?) Bu, Moda Haftası’nda sahne arkası gördüğümüz makyajın önemli olmadığını düşünüyorum. İster yeni bir palet tasarlayan bir makyaj markası, ister yeni bir palet tasarlayan bir makyaj markası, ister yüzünüzde ne giyeceğinizi anlamaya çalışan normal bir insan olsun, bize ilham veriyor ve yeni fikirler sunuyoruz. Bir sonraki resmi etkinliğiniz. Sahne arkası gördüğümüz makyaj, bir inovasyondan çok bir öneridir.
Tam olarak “trendler” ile yaptığımız şeyİlkbahar / yaz 2018 pistinde sahne arkası gösterileri . Sezonun en büyük gölge, astar, allık ve ruj anlarını seçtik ve makyaj sanatçısı Grace Ahn ve fotoğrafçı Christine Hahn’dan onları kendi taze, kolay ve tamamen serin bir şekilde yeniden yorumlamasını istedik. Kimse belirten bulunuyor olması giymek sarı göz farı bu yaz ya da kızgın allık. Ancak bu güzel görüntülerde ilerledikten sonra, onlara bir şeyler vereceğine ikna olabileceğinizi hissediyoruz.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE