2 Dolar Karşılığında Satın Aldığı Resimdeki Detayı Fark Edince Milyoner Oldu

Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde yaşayan bir adam bit pazarı diye tabir edilen ucuz eşyaların satışa sunulduğu pazardan yalnızca 2 dolar karşılığında satın aldığı resimdeki bir ayrıntıyı fark edince, durumun daha netlik kazanması açısından resim ile birlikte uzmana başvurdu. Resmi detaylı bir şekilde incelemeye alan uzmanlar, resimde yer alan kişinin Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü gangisteri olan Bill The Kitt olduğunu fark ettiler. Bunun üzerine resmi 5 milyon dolar karşılığında satın aldılar. Bu durum karşısında hayretler içerisinde kalan adam, bit pazarından 2 dolara satın aldığı resim sayesinde 5 milyon doların sahibi oldu.

2 Dolar Karşılığında Satın Aldığı Resimdeki Detayı Fark Edince Milyoner Oldu

Resim Neden Yüksek Değer Aldı?

Yalnızca 2 dolarlık sıradan bir resmin neden 5 milyon dolar gibi yüksek bir değer aldığını merak etmeniz doğal bir durumdur. Çünkü, resmin içerisinde dünyanın en ünlü gangisterlerinden biri olan Bill The Kitt’in yer alması ve bu adamın dünyada yalnızca 2 adet resminin bulunuyor olması, doğal olarak 2 dolarlık sıradanmış gibi gözüken, resmin 5 milyon dolar gibi ciddi değer kazanmasını sağlamaktadır. Resimde yer alan Bill The Kitt isimli adamın yaşadığı dönemler içerisinde sayılamayacak oranda suça karışması, bu adamı dünyanın en ünlü gangisterleri listesinde yer almasına ve yer aldığı resmin çok daha yüksek değer alması anlamına gelmektedir.
https://youtu.be/AzPCatCExZk

3 Dolara Satın Alınan Kase

3 dolar karşılığında satın alınan kase, normal bir kase gibi evin bir köşesine bırakıldı. Ancak bir müddet sonrasında kasenin üzerindeki ayrıntı fark edilince, ilgili uzmanlara gösterildi. Uzmanlar tarafından inceleme altına alınan kasenin, 1000 yıl öncesinden Çin ülkesinin Kuzen Song isimli ünlü bir hanedana ait olduğu tespit edildi. Bu aşamadan itibaren açık arttırma ile satışa sunulan kase 2 milyon dolara satıldı.

Şifonyerden Çıkan Servet

100 dolar karşılığında satın aldığı basit bir şifonyerden bir servet ortaya çıktı. Şifonyerin gizli bölümlerine gizlendirilmiş çok sayıda mücevher, değerli takılar, gümüşler ve değerli antik eserler bulan adam, şifonyeri içerisindeki değerli ziynetler ile birlikte yeniden sahibine iade etti.

Leave a Reply

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE